Strajk kobiet w Polsce popiera Jane Fonda! "To jest kąsanie zranionej bestii"

2020-10-30 18:08 es
Jane Fonda
Autor: MANDEL NGAN/AFP/East News

Ikona Hollywood znana ze swojej działalności jako aktywistka zabrała głos w sprawie Polek. Jane Fonda popiera strajk kobiet! Aktorka przesyła z USA miłość i wsparcie. Co jeszcze napisała?

Decyzja, którą w ubiegłym tygodniu wydał trybunał Konstytucyjny, przez wielu nazywana jest piekłem kobiet. TK uznał, że przeprowadzanie aborcji w przypadku zdeformowanych i poważnie uszkodzonych płodów jest niezgodne z konstytucją. Ta decyzja wywołała ogromne protesty w całym kraju. Strajk kobiet jest tak głośny, że słychać go, aż za granicą. Nawet gwiazdy zza oceanu komentują protest kobiet w Polsce.

Magazyn Pismo opublikował fragment rozmowy redaktor naczelnej Magdaleny Kicińskiej z ikoną Hollywood. Jane Fonda popiera Polki!

ESKA XD #008

Jane Fonda popiera strajk kobiet w Polsce

Jane Fonda to przede wszystkim ikona kina. Dwukrotna laureatka Oscara ma na koncie mnóstwo ikonicznych ról.

Jane Fonda znana jest także ze swojego aktywizmu. Protestowała przeciwko wojnie w Wietnamie, przeciwko marginalizacji Indian i czarnoskórych. Ostatnio Jane Fonda mocno angażuje się w protesty mające zwrócić uwagę na katastrofę klimatyczną.

Magazyn Pismo opublikował fragment rozmowy, którą przeprowadziła redaktorka naczelna "Pisma" - Magdalena Kicińska. Jane Fonda popiera strajk kobiet w Polsce!

Jane Fonda wspiera Polki! Zobaczcie, co napisała! „Chylę czoła przed polskimi kobietami i dobrymi mężczyznami, którzy...Opublikowany przez Pismo Piątek, 30 października 2020

Wśród innych gwiazd, które nagłośniły strajk kobiet w Polsce za oceanem, są Miley Cyrus czy Nicole Poturalski.

NAJNOWSZE