Krzysztof Zakrzewski - kim był, gdzie grał? Aktor i król dubbingu nie żyje

2021-06-19 11:01 es
Krzysztof Zakrzewski
Autor: TOMEK ZIELINSKI/East News

Dotarła do nas smutna wiadomość - nie żyje Krzysztof Zakrzewski. Miał na koncie liczne role. Do najpopularniejszych produkcji z jego udziałem należą zdecydowanie Klan i Na dobre i na złe. Jeszcze większą popularnością cieszył się głos zmarłego aktora. Krzysztof Zakrzewski podkładał go m.in. w Jak wytresować smoka czy Toy Story 3. Krzysztof Zakrzewski zmarł w wieku 72 lat.

Nie mamy dobrych wiadomości. Krzysztof Zakrzewski nie żyje. Smutną nowinę przekazał na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. We wzruszającym wpisie pożegnali zmarłego kolegę. Dowiadujemy się, że Krzysztof Zakrzewski przegrał walkę, którą zdawało się, że wygrywał.

Nie żyje Krzysztof Zakrzewski

Związek Artystów Scen Polskich przekazał wiadomość o tym, że Krzysztof Zakrzewski na Facebooku.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Niemal przed chwilą Koleżanki i Koledzy wybrali go do Zarządu nowo powstałej Sekcji Dubbingu ZASP. Świetnie wyglądał, wydawało się, że wraca do nas z nową energią, by włączyć się w społeczne działania, a zawodowo wcielić się w kolejne postaci w filmie i dubbingu właśnie. Był wyrazisty, świetnie śpiewał, miał charakterystyczny głos, więc nie dziwi, że w studiach nagraniowych spędził niezliczone godziny. Dzisiaj trudno pogodzić się z myślą, że już się nie zobaczymy.

Krzysztof Zakrzewski - kim był?

Aktor urodził się 4 lutego 1949 r. w Koninie. Po studiach w łódzkiej filmówce związał się z teatrem. Jednak pracował także jako aktor filmowy i serialowy.Grał w: 07 zgłoś się, Ekstradycji czy Tygrysach Europy. Szersza publiczność z pewnością kojarzy Krzysztofa Zakrzewskiego z ról w Klanie i Na dobre i na złe.

Młodsze pokolenia być może nie kojarzą aktora z wyglądu, jednak z głosu już na pewno tak. Krzysztof Zakrzewski miał na koncie wiele słynnych dubbingów. Podkładał głos w produkcjach takich jak: Jak wytresować smoka, Toy Story 3, Renifer Niko ratuje Święta, Gdzie jest Nemo, Mustang z Dzikiej Doliny czy Dawno temu w trawie.

Krzysztof Zakrzewski użyczał głosu także w filmach - Złap mnie, jeśli potrafisz, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, Jeździec znikąd, Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości czy Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów.

Krzysztof Zakrzewski odszedł w wieku 72 lat.

Gdzie się urodziły polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 8
Gdzie się urodził Quebonafide?
NAJNOWSZE