Paris Jackson o próbach samobójczych: "Jestem wdzięczna, że się nie udało"

2021-06-18 17:30 es
Paris Jackson
Autor: Red Table Talk / Facebook/Ferrari Press/East News

Paris Jackson jest dziś w dobrym miejscu, jeśli chodzi o jej zdrowie psychiczne. Jednak nie zawsze tak było. W najnowszym wywiadzie gwiazda wróciła do naprawdę mrocznych czasów. Córka Michaela Jacksona próbowała popełnić samobójstwo. Wówczas była wściekła, że się nie udało. Dziś jest za to ogromnie wdzięczna.

Paris Jackson ma za sobą mroczne momenty. Dorastanie jako córka Michaela Jacksona to nie łatwa sprawa. Celebrytka straciła ojca, gdy miała zaledwie 11 lat. Mimo to znalazła się w samym centrum zainteresowania mediów. Tak wielka popularność w młodym wieku połączona z żałobą może przynieść fatalne skutki.

I faktycznie, Paris Jackson zmagała się z problemami psychicznymi. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o swoich próbach samobójczych.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Paris Jackson o próbach samobójczych

Wszystko wskazuje na to, że dziś Paris Jackson ma swoje demony pod kontrolą. Jednak jeszcze kilka lat temu celebrytka była w poważnym kryzysie. Poważną cegiełkę dołożyli do tego nękający ją internauci.

- Myślę, że wiele wynikało z tego, że nie wiedziałam, kim jestem, będąc młodą dziewczyną przechodzącą okres dojrzewania. Wiele też z tej sytuacji mogło wynikać z dużej presji. To było bardzo trudne. A ludzie codziennie kazali mi się zabijać. I byłam przygnębiona.

Nie bez znaczenia był także fakt, że córka Michaela Jacksona wzbudzała wielkie zainteresowanie mediów. Paparazzi śledzili każdy jej krok. To skończyło się zespołem stresu pourazowego, paranoją, koszmarami sennymi i halucynacjami słuchowymi. Paris Jackson wyznała, że słyszy kliknięcia aparatów i poruszające się worki na śmieci, nawet gdy ich tam nie ma.

- Zaburzenie stresu pourazowego może mieć ogromny wpływ na każdy aspekt twojego życia. Rozpocząłem proces leczenia.

Gwiazda wspomniała także o próbach samobójczych.

- Wiele osób ma wyrzuty sumienia, gdy próbują popełnić samobójstwo. Jak żal w ostatniej chwili. Były chwile, kiedy to czułam, innym razem nie. Byłam zdenerwowana, że nie wyszło. Ale kilka lat później mogę powiedzieć, że jestem naprawdę wdzięczna, że się nie udało. Sprawy się poprawiły.

Trzymamy kciuki, żeby odtąd było tylko lepiej.

Kryzys psychiczny to nie żarty. W razie potrzeby jest wiele miejsc, gdzie można szukać pomocy. 24 godziny przez 7 dni w tygodniu działa bezpłatna linia telefoniczna - 800 70 2222.

Paris Jackson to nie pierwsza gwiazda, która opowiedziała o problemach ze zdrowiem psychicznym. Kto jeszcze się z nimi zmagał?

NAJNOWSZE