Katarzyna Figura już rozwiedziona! Wyszła z sądu ze łzami wzruszenia

2021-09-24 20:31 es
Katarzyna Figura
Autor: wbf

Katarzyna Figura to jedna z pierwszych gwiazd, które głośno opowiedziały o przemocy w związku. Od rozstania do rozwodu minęła prawie dekada! 9 lat sądowej batalii zakończyło się dziś w warszawskim sądzie. Katarzyna Figura wyszła z niego jako wolna kobieta. Nie kryła wzruszenia!

Katarzyna Figura i Kai Schoenhals pobrali się w 2000 roku. Małżeńska sielanka zmieniła się dla aktorki w piekło. Gwiazda przez lata znosiła przemoc psychiczną i fizyczną. Kiedy już zdecydowała się ratować siebie i dzieci, przemówiła.

To właśnie Katarzyna Figura była jedną z pierwszych gwiazd w Polsce, które poruszyły trudny temat przemocy w małżeństwie. Zdecydowała się pokonać wstyd i opowiedzieć o swoim losie. W wywiadzie nie szczędziła szczegółów, a te były wyjątkowo dramatyczne.

Sprawa rozwodowa zaczęła się dziewięć lat temu. Kai Schoenhals odpowiedział aktorce pozwem o zniesławienie. Żądał także, by Katarzyna Figura przeszła badanie psychiatryczne. Wnioskował również o zmianę sędziego. Bezskutecznie.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

Katarzyna Figura jest już po rozwodzie

Ostatnia dekada była dla aktorki wielką, sądową szarpaniną. Z powodu pandemii wszystko dodatkowo się przedłużało. Na szczęście Katarzyna Figura może odtrąbić sukces.

24 września w jednym z Warszawskich sądów orzeczono, że Katarzyna Figura i Kai Schoenhals nie są już małżeństwem. Były już mąż aktorki pojawił się na rozprawie online.

Natomiast Katarzyna Figura nie kryła wzruszenia. Opuszczając sąd, miała łzy w oczach.

- Jestem bardzo szczęśliwa.

Powiedziała krótko dziennikarzom czekającym pod sądem.

Zobacz też:

NAJNOWSZE