Joanna Krupa, Małgorzata Leitner

i

Autor: AKPA JOanna Krupa przegrała w sądzie

Celebryci

Joanna Krupa poniosła porażkę. Przegrała sądową batalię z byłą menadżerką. Jest odpowiedź modelki

2024-06-18 19:05

Joanna Krupa, znana z polskiej edycji "Top Model", przegrała w sądzie z byłą menadżerką, Małgorzatą Leitner. Wyrok jest niekorzystny dla modelki, która musi zapłacić znaczną sumę pieniędzy. Ta sprawa od lat elektryzowała media i fanów obu pań, a teraz w końcu znalazła swój finał. Joanna Krupa opublikowała oficjalne oświadczenie na swoim Instagramie.

Joanna Krupa i Małgorzata Leitner przez osiem lat współpracy stworzyły jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów w polskim show-biznesie. Krupa, dzięki swojej karierze modelki i udziałowi w programie "Top Model", stała się jedną z najpopularniejszych postaci medialnych w Polsce. Leitner, jako jej menadżerka, miała kluczową rolę w zarządzaniu jej karierą i wizerunkiem. W 2017 roku drogi obu pań niespodziewanie się rozeszły. Krupa zarzuciła Leitner niewywiązanie się z zobowiązań finansowych, twierdząc, że przez ponad rok nie otrzymywała należnych jej pieniędzy. W związku z tym zgłosiła sprawę do prokuratury, licząc na wyjaśnienie i rozliczenie niejasności finansowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joanna Krupa ma sobowtórkę! Karolina Podyma wygląda jak rasowa Top Model

Najsławniejsza OSOBA jaką POZNALIŚCIE?! | Wywiadex RADIO ESKA

Małgorzata Leitner postanowiła walczyć o swoje pieniądze

Jak informował "Fakt", Joanna Krupa zaczęła przeglądać stare faktury i natrafiła na rzekome nieścisłości, które ją przeraziły. Uznała, że rachunki się nie zgadzają, i postanowiła założyć sprawę w sądzie przeciwko Leitner. Modelka walczyła o kilkaset tysięcy złotych, licząc na odzyskanie utraconych środków.

Małgorzata Leitner szybko zareagowała na oskarżenia, twierdząc, że to Krupa jest jej winna ogromną sumę pieniędzy. Pieniądze to jest mi winna Joanna Krupa. Udowodnię to przed sądem. Nie boję się rozprawy – oświadczyła Leitner w rozmowie ze wspomnianym wcześniej tabloidem.

Sprawa trafiła do sądu, który po analizie dowodów i zeznań obu stron orzekł, że zarzuty Krupy są bezpodstawne. Sąd ustalił, że Joanna Krupa miała pełną wiedzę na temat działalności agencji i rozliczeń finansowych. Okazało się, że wskazane przez nią nieścisłości były wynikiem jej własnych błędów rachunkowych.

Zapadł wyrok. Joanna Krupa musi zapłacić!

W maju 2023 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, XX Wydział Gospodarczy, orzekł, że Krupa musi zapłacić Małgorzacie Leitner kwotę 138 tysięcy złotych wraz z odsetkami. Joanna Krupa odwołała się od wyroku, co spowodowało, że sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego. W maju 2024 roku zapadł prawomocny wyrok, który zmniejszył zasądzoną kwotę do 108 tysięcy złotych wraz z odsetkami.

Małgorzata Leitner, komentując sprawę, powiedziała, że nie chce wracać do przeszłości i teraz skupia się na prowadzeniu szkoleń dla początkujących modelek. Cieszę się, że sędziowie w sposób obiektywny i bezstronny potwierdzili naszą wersję zdarzeń w tej sprawie - przekazała Leitner. Joanna Krupa oraz jej nowa menadżerka nie chcą publicznie komentować wyroku.

Joanna Krupa opublikowała oświadczenie

Na Instagramie Joanny Krupy pojawiło się oficjalne oświadczenie. Wszystko ma dotyczyć innej sprawy z byłą menadżerką modelki. "Wyrokiem z dnia 13 września 2022 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, XXV Wydział Cywilny, w postępowaniu o sygnaturze akt XXV C 1179/18 zasądził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (wcześniej Avant Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 72.000,00 złotych z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 2 czerwca 2017 r. do dnia zapłaty. Dodatkowo Sąd zasądził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 9.017,00 złotych z tytułu zwrotu kosztów procesu" - czytamy. "Jednocześnie wyrokiem z dnia 29 grudnia 2023 roku ten sam Sąd w postępowaniu prowadzonym pod sygnaturą akt XXV C 1275/18 zasądził od Models School spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie na rzecz Joanny Krupy kwotę 628 949,36 zł z ustawowymi odsetkami za opóźnienie do dnia zapłaty: 1) od kwoty 537 621,56 zł – od 3 sierpnia 2018 roku; 2) od kwoty 13 617,36 zł – od 26 września 2018 roku; 3) od kwoty 44 245,92 zł - od 1 listopada 2018 roku; 4) od kwoty 21 258,12 zł – od 1 grudnia 2018 roku; 5) od kwoty 12 206,40 zł – od 1 stycznia 2019 roku. Dodatkowo Sąd zasądził od Models School spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie na rzecz Joanny Krupy kwotę 47 228,69 zł tytułem kosztów procesu, w tym 17011,69 zł kosztów zastępstwa procesowego" - dodała na Instagramie Joanna Krupa.

Listen on Spreaker.