J. K. Rowling

i

Autor: EastNews

J. K. Rowling przekaże MILION funtów na pomoc najmłodszym ofiarom wojny. Pisarka uwolni dzieci z ukraińskich sierocińców

2022-03-09 12:56

Autorka „Harrego Pottera” oznajmiła, że przekaże darowiznę w wysokości 1 milion funtów na rzecz pomocy dzieciom uwięzionym w owładniętej wojną Ukrainie. „Wojna niszczy dzieciństwo i rozdziela rodziny”

J. K. Rowling założyła w 2005 roku organizację pozarządową, która ma na celu wspieranie poprawy życia dzieci będących pod opieką instytucji państwowych. Oprócz Rowling, osobą zaangażowaną w prowadzenie fundacji jest eurodeputowana Emma Nicholson. „Lumos” pomaga również wspomnianym instytucjom w zapobieganiu separacji rodzin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wysyła zdjęcia stóp za pomoc Ukrainie. W ten sposób zebrała już pokaźną sumę!

J. K. Rowling ratuje dzieci uwięzione w ukraińskich sierocińcach. Jej fundacja działa już na terenie ogarniętym wojną

W poniedziałek, 7 marca, pisarka zamieściła na Twitterze wpis, w którym informuje, iż wesprze Ukrainę w walce o dobro dzieci, które pozostają uwięzione w sierocińcach na terenie oblężonej przez Rosjan Ukrainy. Zaznaczyła również, że „Lumos” zapewni wsparcie psychologiczne wszystkim osobom, które będą tego potrzebowały.

Wojna niszczy dzieciństw i rozdziela rodziny. „Lumos” wystosował apel o pomoc ok. 100 tysiącom dzieci uwięzionych w sierocińcach na Ukrainie – napisała Rowling – Pracujemy z rodzinami i dziećmi uwięzionymi w sierocińcach, aby zapewnić żywność, artykuły higieniczne i medyczne oraz pomóc w ewakuacji najbardziej potrzebujących - dodała

Autorka serii o Harrym Potterze poinformowała internatów o zbiórce pieniędzy, która odbywa się za pośrednictwem jej organizacji charytatywnej. Zapewniła również, że dopasuje darowizny do swojego apelu i wyrówna kwotę do 1 miliona funtów, czyli prawie 6-ciu milionów złotych.

Wojna w Ukrainie. Strzelnice przeżywają oblężenie