Ile zarabia Robert Lewandowski? Zarobki "Lewego" - fakty i mity

2021-06-14 14:32 mm
Robert Lewandowski
Autor: yangyuanyong/Xinhua News/East News

Ile zarabia Robert Lewandowski w Bayernie, a ile na reklamach i kontraktach sponsorskich? Jak wyglądają zarobki "Lewego" na tle innych piłkarzy EURO 2020? Czy Robert Lewandowski rzeczywiście jest najbogatszym polskim sportowcem? Przy okazji EURO 2020 sprawdzamy, co wiadomo o zarobkach najlepszego polskiego piłkarza.

Zarobki Roberta Lewandowskiego budzą zainteresowanie fanów już od wielu lat. Od kiedy polski napastnik przeszedł z Lecha Poznań do niemieckiej Borussii Dortmund, temat jego dochodów regularnie powraca w wielu publikacjach w prasie i internecie. Wątek zarobków "Lewego" stał się jeszcze popularniejszy z następnym transferem Polaka - bo nie jest tajemnicą, że Bayern Monachium to najbogatszy niemiecki klub, a Robert Lewandowski jest od dawna jego największą gwiazdą.

Ile zarabia Robert Lewandowski w Bayernie, a ile poza boiskiem? Na Hotplota.pl sprawdzamy fakty i mity na temat stanu konta kapitana Reprezentacji Polski na EURO 2020.

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?

Ile zarabia Lewandowski w Bayernie?

Nie jest chyba żadną tajemnicą, że Robert Lewandowski to najlepiej zarabiający polski sportowiec. W 2019 roku napastnik podpisał kolejny kontrakt z obecnym klubem - "Lewy" będzie grał w Bayernie przynajmniej do 2023 roku.

Ile tam zarabia?

Jak informowały wiosną tego roku niemiecki Bild oraz Sky Sport, Robert Lewandowski zarabia w Bayernie aż 20 mln euro rocznie! Przy obecnym kursie europejskiej waluty, daje to ponad 90 mln złotych na rok, albo - jeśli wolicie - 246 tys. złotych dziennie. Gdyby przyjąć, że Robert pracuje w Bayernie "na etacie", czyli przez 8 godzin 5 dni w tygodniu, jego stawka godzinowa wynosiłaby... prawie 31 tys. złotych!

Ile zarabia Robert Lewandowski poza boiskiem?

Oczywiście zarobki Lewandowskiego w Bayernie to tylko część jego dochodów. Robert jest jednym z najpopularniejszych europejskich sportowców i z pewnością najwyżej wycenianym przez reklamodawców sportowcem z Polski. Mimo to, odpowiedź na pytanie, ile zarabia "Lewy" na reklamach i innych kontraktach, nie jest prosta, ponieważ kontrakty reklamowe i umowy sponsorskie są objęte tajemnicą handlową.

Na temat dochodów Roberta krąży w sieci wiele mitów, a on sam oczywiście nie chwali się stanem konta - możemy więc jedynie posiłkować się pogłoskami na temat jego zarobków; według plotek dostępnych w sieci, majątek Roberta Lewandowskiego wynosi aż 150 mln euro.

Dodajmy, że według raportu prestiżowego magazynu Forbes, polski napastnik znajduje się na 48. miejscu najlepiej zarabiających sportowców na całym świecie!

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].
NAJNOWSZE