Euro 2020: Zarobki polskich piłkarzy. Ile zarabiają gwiazdy reprezentacji Polski?

2021-06-11 7:29 mm
Reprezentacja Polski na EURO 2020
Autor: Adam Jastrzebowski/REPORTER

Ile zarabiają polscy piłkarze? Czy mocno odstają od swoich zagranicznych kolegów z boisk Euro 2020? Jak wyglądają zarobki polskich piłkarzy w 2021 roku? Z okazji EURO 2020 na Hotplota.pl sprawdzamy, ile zarabiają gwiazdy piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej!

Ile zarabiają polscy piłkarze grający na EURO 2020? To pytanie z okazji startu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej zadaje sobie zapewne wielu polskich kibiców. Nie jest tajemnicą, że piłka nożna to jeden z najlepiej opłacanych sportów - budżety najlepszych europejskich drużyn sięgają setek milionów, a czasem nawet miliardów dolarów. A przecież kilku polskich graczy na co dzień gra w barwach bardzo znanych klubów. W składzie reprezentacji Polski na EURO 2020 znajdziemy m.in. graczy Bayernu Monachium, Juventusu, Southampton, Napoli, Torino czy Olympique Marsylia.

Oczywiście piłkarzem Euro 2020, który kojarzy się przeciętnemu kibicowi z największymi zarobkami, jest napastnik Portugalii, Cristiano Ronaldo. Według dostępnych obecnie informacji jego zarobki wynoszą rocznie 31 mln euro. Jak wyglądają na tle CR7 zarobki polskich piłkarzy? Sprawdźmy!

Zarobki polskich piłkarzy reprezentacji na Euro 2020

Ile zarabiają polscy piłkarze na tle swoich zagranicznych kolegów z boisk Euro 2020? Być może Polska nie jest faworytem tych mistrzostw, a marzeniem większości kibiców byłoby choćby wyjście naszej reprezentacji z grupy, ale pod względem zarobków przynajmniej kilku naszych graczy nie ma się czego wstydzić.

Sprawdziliśmy, co przed Euro 2020 o zarobkach polskich graczy pisały media nad Wisłą. Oczywiście dokładne zarobki polskich piłkarzy określają ich osobiste kontrakty z klubami, a ich szczegóły najczęściej są objęte tajemnicą. Zestawienie może jednak dać kibicom ogólne wyobrażenie na temat kwot, jakimi mogliby pochwalić się nasi reprezentanci.

Poniżej prezentujemy zarobki wybranych polskich piłkarzy, o których donosi polska prasa.

Łukasz Skorupski - 850 tys. euro

Kamil Grosicki - 1 mln euro

Piotr Zieliński - 1,1 mln euro

Kamil Glik - 1,5 mln euro

Krzysztof Piątek - 2 mln euro

Łukasz Fabiański - 3 mln euro

Grzegorz Krychowiak - 3 mln euro

Wojciech Szczęsny - 4 mln euro

Robert Lewandowski - 20 mln euro

Powyższe dane pochodzą ze strony gol24.pl. Jesteście pod wrażeniem?

Dariusz Szpakowski wspomina dawne czasy i ocenia szanse Polaków na Euro
NAJNOWSZE