Halsey, Gigi Hadid i mama Seleny Gomez wspierają Taylor Swift w walce o występ na AMAs!

2019-11-15 9:54 nk
Taylor Swift, Gigi Hadid, Halsey9
Autor: Bryan Bedder/Getty AFP/East News

Taylor Swift ogłosiła na Twitterze, że szefowie jej byłej wytwórni, Big Machine Records, blokują jej występ ze starymi piosenkami na gali American Music Awards 2019, a także wykorzystanie utworu w filmie dokumentalnym na jej temat. Ta wiadomość zszokowała nie tylko fanów gwiazdy, ale także jej przyjaciółki z branży muzycznej! Do Tay spływa mnóstwo słów wsparcia od innych gwiazd!

Taylor Swift ponownie wywołała burzę wokół swojego konfliktu z szefami Big Machine Records. Artystka opublikowała długie oświadczenie, w którym poinformowała, że Scooter Braun i Scott Borchetta nie pozwalają jej zaśpiewać starych piosenek na gali American Music Awards 2019, podczas której ona odbierze nagrodę dla Artysty Dekady. Ponadto Netflix nie dostał od nich pozwolenia na wykorzystanie utworów Tay w nowym dokumencie na jej temat. Piosenkarka zaapelowała do fanów i innych artystów w tej kwestii. Odzew jest ogromny! Nie tylko wielbiciele gwiazdy, ale także jej przyjaciele z branży muzycznej pomagają w rozdmuchaniu tematu!

#IStandWithTaylor

Po szokującym tweecie Taylor Swift hasztag #IStandWithTaylor trafił do trendów Twittera w wielu krajach, w tym oczywiście w Polsce. Fani gwiazdy są zbulwersowani sytuacją. Co jednak bardzo istotne, po stronie artystki otwarcie i oficjalnie opowiedzieli się także inni znani muzycy.

Swoje zdanie wyraziły w mediach społecznościowych między innymi: Halsey, Gigi Hadid, Rebecca Black, Lily Allen, Tinashe i Ruby Rose. Nawet mama Seleny Gomez poparła przyjaciółkę córki, choć sama Sel zaskakująco milczy!

Solidarność z Taylor w tej sprawie, to brzmi okropnie, a ludzie zastanawiają się, dlaczego muzyka nie miała swojego momentu #MeToo?

- napisała Lily Allen.

To nie jest OK...

- stwierdziła Ruby Rose na Instagram Story, publikując twitterowy post Taylor Swift.

Pie*rzyć to. Jesteśmy z tobą.

- brzmi post Tinashe.

Co za kompletne nadużycie władzy, @scooterbraun @scottborchetta. Przez to, jak ten przemysł jest zorganizowany, czasem musimy mieć prawne pozwolenie, by śpiewać cokolwiek, do czego prawa dzielimy. Ale odmówienie dostępu w taki sposób to wyłącznie gra i poniżanie danej osoby.

- brzmi mocny post Rebecki Black.

Scotcie i Scooterze, wiecie, co powinniście zrobić. Taylor i jej fani zasługują na to, by celebrować muzykę!

- zaapelowała Gigi Hadid.

Nie tylko patrzymy na okropny ruch biznesowy (bo ktoś inny pozwoliłby Taylor śpiewać jej piosenki, widząc, że to doprowadzi do odkrywania na nowo katalogu, z którego cały czas czerpie zyski), ale to jest po prostu podłe. To jest zemsta. To jest nadzieja na uciszenie jej, by nie mówiła na głos o tych rzeczach, brzęcząc jej tym nad głową. Ci ludzie są chronieni, bo wymuszają współpracę strachem. Opierają się na iluzji, że ludzie się za nią nie wstawią. Że świat powie, iż ona przesadza. Obszczekaliście nie to drzewo. To jej godność i cierpliwość w takich momentach czynią ją Artystą Dekady.

- napisała na swoim story Halsey. Gwiazda zamieściła też w mediach społecznościowych filmik, w którym śpiewa piosenkę Taylor Swift.

Podczas gdy sama Selena Gomez na razie głosu w sprawie nie zabrała, jej mama nie odmówiła sobie wypowiedzi... 

@taylorswift13,ponieważ podobno tak ważne jest dla nich wspieranie kobiet, nie mogę sobie wyobrazić, jak mogą odmawiać tobie (czy wszystkim artystom) szacunku, na jaki zasługujesz! XO

NAJNOWSZE