George R.R. Martin komentuje finał Gry o Tron! Próbuje tłumaczyć producentów?

2019-05-21 14:39
Gra o Tron 8
Autor: Rex Features/East News

Autor bestsellerowej serii książek Game Of Thrones, George R.R. Martin, tłumaczy, dlaczego finał serialu GoT jest tak rozczarowujący? Pisarz wyjaśnia też, czy kolejne części jego dzieła będą podobne do fabuły przedstawionej na ekranie. Jego odpowiedź jest intrygująca... Czekacie na kolejne książki Martina?

Gra o Tron 8 rozczarowała wielu wiernych fanów serialu. Ci zwracają uwagę na to, że produkcja była wciągająca, dopóki opierała się na książkach George'a R.R. Martina. Później, kiedy twórcy hitu HBO wzięli sprawy w swoje ręce, wszystko zaczęło się "sypać". Wielu widzów jest rozczarowanych tym, co oglądali w ostatnich sezonach Gry o Tron. A już finałowy odcinek Game Of Thrones 8 przepełnił według wielu osób czarę goryczy.

Co na to wszystko autor książek z serii Gra o Tron? Jak podobało mu się zakończenie 8. sezonu? Chyba nie za bardzo, sądząc po jego wpisie na blogu.

Martin dał do zrozumienia w swoim wpisie, że twórcy serialu, David Benioff i D.B. Weiss, za bardzo uprościli i skrócili pewne wątki, traktując je "po łebkach". Oczywiście nie napisał tego wprost, a zdecydowanie bardziej dyplomatycznie...

Pracuje w zupełnie innym medium, niż David i Dan, nigdy o tym nie zapominajcie. Oni mieli sześć godzin tego finałowego sezonu. Ja spodziewam się, że te moje dwie ostatnie książki wypełnią 3000 stron rękopisu, zanim skończę. A jeśli będzie potrzeba więcej stron i rozdziałów, to je dodam.

- wyjaśnił autor.

George R.R. Martin ujawnił także nieco szczegółów na temat swojej wersji dalszych perypetii bohaterów Gry o Tron. W kolejnych książkach pojawią się ponoć "postaci, które nigdy nie znalazły się w ogóle na ekranie, i inne, które zginęły w show, ale wciąż żyją w książkach."

I tak, będą jednorożce... w pewnym sensie...

- dodał pisarz. Martin odniósł się także do zakończenia Gry o Tron.

Jak to się wszystko skończy? Słyszę, jak ludzie pytają. Czy tak samo, jak skończył się serial? Inaczej? Cóż... tak. I nie. I tak. I nie. I tak. I nie. I tak. Piszę. Zima nadchodzi. Mówiłem wam, dawno temu... I tak jest.

- napisał tajemniczo Martin.

Czekacie na nowe książki z serii Gra o Tron? Będą lepsze, niż zakończenie serialu?

NAJNOWSZE