Eurowizja 2021: Bułgaria ma własną Billie Eilish? Victoria wzrusza słuchaczy

2021-05-16 17:00 kp
Eurowizja 2021- Bułgaria - Victoria
Autor: Youtube/ Eurovision Song Contest

Jedną z najpoważniejszych kandydatek do zwycięstwa w Eurowizji 2021 jest reprezentantka Bułgarii. Victoria i jej piosenka Growing Up Is Getting Older zdążyła wzbudzić ogromną sympatię wśród eurowizyjnej publiczności - numer wpada w ucho i wzrusza, a to są cechy zawsze bardzo cenione na Eurowizji. Piosenka Bułgarii może przywodzić na myśl Billie Eilish. Jak Wam się podoba?

Jeśli Rafał Brzozowski chce myśleć o zajęciu wysokiego miejsca na Eurowizji 2021, musi liczyć się z tym, że ma kilkoro naprawdę poważnych przeciwników. Już wiele dni przed konkursem mówiono, że w tym roku do faworytów należą m.in. Malta czy Francja. Chęć powalczenia o zwycięstwo ma też reprezentantka Bułgarii. Na Eurowizji 2021 ten kraj reprezentuje młoda wokalistka, Victoria.

Victoria miała reprezentować Bułgarię na Eurowizji już w 2020 roku. Ponieważ konkurs odwołano z powodu pandemii, artystka dostała drugą szansę - tym razem z piosenką Growing Up Is Getting Older. Eurowizja 2021, jak poprzednie edycje konkursu, pełna będzie poruszających ballad. Czy piosence Bułgarii uda się jednak wyróżnić?

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Bułgaria na Eurowizji 2021

Reprezentanka Bułgarii na Eurowizji 2021 postawiła na uroczy utwór, a komentarze internautów pod oficjalnym video na Youtube nie pozostawiają wątpliwości, że to był dobry wybór. Nic dziwnego - Victoria z Bułgarii cieszy się w swoim kraju dużą sławą i wie, jak tworzyć przeboje. Wokalistka została gwiazdą, gdy wygrała 4. sezon tamtejszego X Factora, a w ubiegłym roku trafiła na listę 30 najbardziej wpływowych osób poniżej trzydziestki w Bułgarii.

Na Eurowizji 2021 Bułgaria zaprezentuje swoją piosenkę podczas 2. półfinału 20 maja - w tym samym dniu będzie śpiewał nasz kandydat, Rafał Brzozowski.

Bułgaria na Eurowizji notowała w ostatnich latach spore sukcesy. W 2017 roku Kristian Kostov z piosenką Beautiful Mess zajął 2. miejsce, a rok wcześniej Poli Genova z utworem If Love Was Crime uplasowała się na 4. miejscu.

>> Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski o HEJCIE. "Dostałem go sporo w tym roku"

Jak poradzi sobie Victoria na Eurowizji 2021? Bułgarska piosenka brzmi tak:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE