Elliot Page i Emma Portner rozwodzą się! Emma wspierała jego przemianę

2021-01-27 8:14 kp
Emma Portner i Elliot Page
Autor: Nicky Nelson / WENN.com/agefotostock/East News

Pod koniec 2020 roku Elliot Page trafił na pierwsze strony mediów po tym, jak ogłosił, że jest osobą transseksualną. Aktor, wcześniej znany jako Ellen Page, poprosił, by od teraz zwracać się do niego zaimkami "on/oni" i podziękował za wsparcie, jakie otrzymał. Jedną z najbliższych mu osób była jego żona, Emma Portner. Teraz para się rozwodzi!

Elliot Page ma za sobą bardzo intensywne miesiące. Po tym, jak w grudniu aktor ogłosił, że jest transgenderowy, jego osobą zainteresowały się media na całym świecie, a w sieci gorąco komentowano jego przemianę - nie zawsze w sposób pozytywny. Elliot Page nie ukrywał więc, że publiczny coming out jest dla niego trudny i stresujący, jednak tylko dzięki niemu będzie mógł żyć w zgodzie ze swoim sumieniem.

W całej tej drodze Elliota Page gorąco wspierała Emma Portner. Elliot (jeszcze jako Ellen Page) wziął ślub z tancerką i choreografką w styczniu 2018 roku po tym, jak w 2014 roku ogłosił, że jest lesbijką. Gwiazdy nigdy nie kryły się ze swoim związkiem, chętnie pozując na Instagramie i pojawiając się wspólnie na galach filmowych. Jak się okazało, para od roku żyła w separacji.

ESKA XD #014

Elliot Page i Emma Portner rozwodzą się

Jak donosi Page Six, Elliot Page złożył pozew rozwodowy w sądzie na Manhattanie.

Po wielu przemyśleniach i starannym rozważeniu podjęliśmy trudną decyzję o rozwodzie po naszej separacji zeszłego lata. Mamy do siebie ogromny szacunek i pozostajemy bliskimi przyjaciółmi.

- czytamy we wspólnym wniosku ex-pary.

Mimo rozstania, Emma Portner bardzo wspierała Elliota Page w ubiegłym roku. Krótko po tym, jak aktor ogłosił, że jest transgenderowy, jego partnerka pisała:

Osoby trans, queer i osoby niebinarne są darem dla tego świata. Proszę również o cierpliwość i prywatność, ale każdego dnia dołączajcie do mnie w gorącym wsparciu życia trans. Istnienie Elliota jest darem samo w sobie. Świeć słodko E. Tak bardzo cię kocham.

- mogliśmy przeczytać na jej Instagramie 1 grudnia 2020 roku.

>> Nie tylko Lili Reinhart i Elliot Page zrobili coming out w 2020 roku! Oni też są LGBTQ+

NAJNOWSZE