Elon Musk

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Córka Elona Muska zmienia płeć i nazwisko

Dziecko Elona Muska chce zrobić korektę płci. Ma poważny powód, aby odciąć się od ojca

2022-06-22 10:53

Transpłciowe dziecko miliardera Elona Muska wystąpiło do sądu o zmianę płci i nazwiska. Poinformował również, że zrywa wszelkie kontakty z ojcem. Wyjaśnia również, dlaczego nie chce być już z nim spokrewniony.

Kiedy dziecko Elona Muska ukończyło 18 lat, postanowiło żyć na własnych zasadach i w zgodzie ze sobą. Do tej pory nosiło imię Xavier, jednak teraz zdecydowało się na rewolucję. Nastolatka złożyła do kalifornijskiego sądu wniosek o zmianę danych osobowych. Po zakończeniu procedur będzie nazywała się się Vivian Jenna Wilson - to panieńskie nazwisko jej matki, Justine, z którą Elon rozstał się z 2008 roku.

Nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związana w żaden sposób, w żadnej formie ani kształcie - powiedziała, cytowana przez agencję Reuters.

Elon Musk podpadł własnej córce za popieranie niewłaściwych polityków

W ostatnich miesiącach, miliarder został skrytykowany za transfobiczne treści

Absolutnie popieram trans, ale te wszystkie zaimki to estetyczny koszmar - miał powiedzieć Musk.

Dodatkowo, właściciel Tesli oświadczył jakiś czas temu, iż jest fanem gubernatora Florydy Rona DeSantisa, który sprzeciwił się zabieraniu w szkołach głosu na temat tożsamości płciowej i homoseksualizmie. Środowiska LGBT uznały, że taka decyzja będzie miała wpływ na większą liczbę samobójstw wśród transpłciowych dzieci.

Opinia publiczna wciąż czeka, aż Elon Musk zabierze głos w sprawie zmiany płci Viviane i ustosunkuje się do jej decyzji o przyjęciu nazwiska panieńskiego matki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Transpłciowy Elliot Page zagra kobietę. Aktor musiał przełożyć decyzję o zmianie płci

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4