Dominic D'Angelica wydał oświadczenie o wyroku! "Nigdy nie zostałem uznany winnym"

2020-11-25 7:32 mm
Dominic D'Angelica wydał oświadczenie
Autor: VIphoto / East News, Dominic D'Angelica / instagram.com

Kilkanaście godzin po wybuchu afery związanej z procesem o przestępstwo seksualne, Dominic D'Angelica wydał oświadczenie. Były finalista Top Model 2020 zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek został uznany winnym gwałtu lub napaści seksualnej. Uczestnik programu Top Model wyjaśnia też, dlaczego trafił do więzienia i co dokładnie mówił wyrok w jego sprawie. Dominic D'Angelica uważa, że używanie w jego przypadku określenia "sex offender" jest nieuprawnione. Zobaczcie, co napisał!

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią usunięty z finału Top Model Dominic D'Angelica wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia ciągnącą się za nim sprawę wyroku skazującego go za przestępstwo seksualne.

Były finalista Top Model opublikował na Instagramie tekst, w którym opisuje, dlaczego został skazany. Zaznacza jednak, że nie jest przestępcą seksualnym, ponieważ nigdy nie został uznany winnym popełnienia takich czynów.

Dominic D'Angelica: Nie jestem przestępcą seksualnym

Oświadczenie Dominica D'Angelica pojawiło się na Instagramie niemal równo o północy w przeddzień wielkiego finału Top Model. Przypomnijmy, że dzień wcześniej w sieci pojawiły się screeny amerykańskich rejestrów sądowych pokazujące nazwisko Dominica jako przestępcy skazanego za czyny seksualne z nieletnią. Telewizja TVN zdecydowała o usunięciu go z grona finalistów tegorocznej edycji show.

Hej, wiem, że w tej chwili dużo się dzieje. To dla mnie bardzo trudne chwile. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że myślę o was wszystkich. Wiem, że macie wiele pytań. W tej chwili czuję się zraniony. Zamieszczam w moim poście kilka krótkich faktów. Wkrótce wyślę bardziej szczegółową informację, kiedy poczuję się lepiej

- napisał Dominic D'Angelica przy zdjęciu z treścią oświadczenia.

Oto jego treść:

Nigdy nie zostałem uznany za winnego. Nigdy nie udało mi się dokończyć procesu w 2013 roku ponieważ dwóch sędziów było chorych i nowy sędzia nie pojawił się na rozprawie. Nie stać mnie było na rozpoczęcie drugiego procesu.

Z tego powodu byłem zmuszony pójść na układ na wyrok w zawieszeniu.

Spędziłem 4 miesiące w areszcie prawie dwa lata później za naruszenie wyroku w zawieszeniu kiedy broniłem moją ciocię przed jej agresywnym partnerem. Byłem w areszcie NIE w związku z oskarżeniem o wykorzystanie seksualne

Nie jestem przestępcą ani oprawcą.

Czy oświadczenie Dominica D'Angelica wpłynie na decyzję TVN o przywróceniu go do finału? Wczorajsze stanowisko stacji brzmiało jednoznacznie, a w swoim oświadczeniu sam Dominic nie napisał, że nie popełnił zarzucanego mu czynu, a jedynie, że nie został uznany winnym przed sądem.

Mimo to były finalista Top Model ma wśród widzów programu wielu fanów, którzy w licznych komentarzach bronią go przed oskarżeniami. Mnóstwo osób twierdzi, że Dominic D'Angelica odpowiedział już za swoje błędy i nie powinien być ponownie karany za to, co wydarzyło się dawno temu w Stanach Zjednoczonych.

A Wy co o tym myślicie?

NAJNOWSZE