Dean Cain oburzony orientacją seksualną Supermana! „Podążają za modą”

2021-10-15 9:32 AM
Dean Cain jako Superman
Autor: ABC/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

W świecie komiksów szykują się olbrzymie zmiany. Jeden z bohaterów będzie osobą biseksualną. Informacja, którą przekazał DC Comics, podzieliła fanów i oburzyła Deana Caina, aktora, który w latach 90. wcielał się w rolę tytułowego bohatera „Nowe Przygody Supermana”.

Na początku listopada ukaże się nowy numer komiksu, który będzie przełomowym wydaniem. Jeden z Supermanów będzie osobą biseksualną. Informacja ta wstrząsnęła fanami. Wielu z nich biło brawo pomysłodawcom, a inni oburzali się, twierdząc, że do takiej sytuacji nigdy nie powinno dość.

Jedną z osób, która publicznie wyraziła swoje niezadowolenie, jest odtwórca tytułowej roli Supermana z lat 90. „Nowe Przygody Supermana”, Dean Cain. 

Powiedzieli, że to nowy, śmiały kierunek. A ja uważam, że podążają za modą. Gdyby zrobili tak z 20 lat temu, być może wtedy byłoby to odważne. Odważne, to by było, gdyby walczył o prawa gejów w Iranie, gdzie wyrzucają cię z budynku za to, że jesteś gejem. Dlaczego nie każą mu walczyć z niesprawiedliwością, która stworzyła uchodźców? To byłoby odważne, przeczytałbym to. Albo gdyby walczył o prawa kobiet do edukacji i aktywności zawodowej w Afganistanie 

– mówił aktor w telewizji Fox News.

Po jego wypowiedzi amerykańskie media przypomniały, że aktor znany jest z konserwatywnych poglądów i bycia zwolennikiem rządów Donalda Trumpa.

Cain jest również członkiem Stowarzyszenia Strzeleckiego Ameryki, które działa na rzecz propagowania broni palnej. Dodatkowo pełni funkcję oficera policji rezerwowej w St. Anthony w Idaho.  

Zobacz też: 

Daria jako Dua Lipa w ESKA Live! IDGAF w nowej wersji
NAJNOWSZE