Dawid Ogrodnik o Dziewczynach z Dubaju

i

Autor: AKPA

Dawid Ogrodnik uderzył w Sadowską i Dodę! Mocne zarzuty znanego aktora

2023-02-08 10:23

Dawid Ogrodnik odniósł się do słów Marii Sadowskiej na gali Bestsellery Empiku 2022. Popularny aktor skrytykował produkcję Dziewczyny z Dubaju, twierdząc, że kobiety zostały przedstawione w niej w dyskryminujący sposób. Takich słów wokalistka i reżyserka z pewnością się nie spodziewała.

Tegoroczne Bestsellery Empiku mają szansę zapisać się jako jedne z najbardziej pamiętnych w całej swojej historii, a to wszystko za sprawą nieprzewidzianych zdarzeń. Po tym, jak film Dziewczyny z Dubaju został nagrodzony statuetką w jednej z kategorii, na scenie pojawiły się jego twórczynie - Maria Sadowska i Doda. Reżyserka nawiązała w swojej przemowie do trudności, jakie wspólnie z Dodą napotkały, tworząc hitową produkcję i podkreśliła, że wcześniej, przed premierą Dziewczyn z Dubaju, o kobietach nie myślało się w kontekście wysokobudżetowych dzieł filmowych.

O kobietach zawsze mówiło się, że niech robią filmy, ale takie małe, skromne, na dwóch aktorów, festiwalowe kino. Tymczasem okazuje się, że mamy jednak szansę zdobyć też box office i zrobić wysokie budżety. Chciałam powiedzieć, że kobiety potrafią i potrafią też być solidarne, dlatego też zaprosiłam tutaj Dodę, która jest moją producentką i z którą razem zrobiliśmy ten film - wyznała.

Partnerującej jej Dodzie nie było jednak dane wygłosić przemówienia. Do słów Marii Sadowskiej odniósł się natomiast Dawid Ogrodnik.

Doda skomentowała zajście na gali TVN. Jej komentarz był krótki, ale mocny!

Maria Sadowska szczerze o kontrowersjach wokół Dziewczyn z Dubaju

Dawid Ogrodnik kpi z Dziewczyn z Dubaju

Zanim Dawid Ogrodnik ogłosił, kto wygrywa statuetkę w kategorii Film-odkrycia, podzielił się osobistą refleksją na temat filmu Dziewczyny z Dubaju. W swojej przemowie nawiązał do słów wypowiedzianych przez Sadowską.

Chciałem tylko powiedzieć, że wydaje mi się, że kobiety robiły już filmy wysokobudżetowe. Niejaka Agnieszka Holland, Ania Kazejak, która tutaj siedzi. Ale co do jednego mogę się zgodzić - na pewno nie w tak dyskryminujący rolę kobiety sposób.

Sonda
Oglądałeś/aś film "Dziewczyny z Dubaju"?