Dawid Kwiatkowski i Michał Kwiatkowski

i

Autor: VIPHOTO/East News Dawid Kwiatkowski z bratem, Michałem Kwiatkowskim

Dawid Kwiatkowski ma starszego brata. To sławny i utalentowany muzyk

2022-05-09 12:25

Brat Dawida Kwiatkowskiego jest równie znany jak i on sam, jednak nie w Polsce. Michał Kwiatkowski robi muzyczną karierę za granicą, gdzie koncertuje i wydaje płyty. Dawid niedawno dodał na swoim Instagramie wspólne zdjęcie.

Dawid Kwiatkowski urodził się w 1996 roku, a w mediach obecny jest od 2012 roku, wtedy wziął udział w programie „Must Be The Music, jednak nie skończyło się to oczekiwanym powodzeniem. 19 lipca 2013 wydał debiutancki singiel „Biegnijmy”, czym dał się zapamiętać większej publiczności i tego samego roku na gali Glam Award odebrał statuetki w kategoriach „modny debiut ESKA.pl” oraz „odkrycie roku”. Po wydaniu pierwszej płyty w listopadzie 2013, zatytułowanej „9893”, jego kariera nabrała niesamowitego rozpędu, a młody muzyk na dobre zadomowił się w polskim show-biznesie.

Kim jest Michał Kwiatkowski, brat Dawida Kwiatkowskiego?

Jeżeli ktoś niespecjalnie śledzi jego życie to prywatne, to zapewne nie zdaje sobie sprawy, że Dawid ma dwóch starszych braci. Jeden z nich również jest znanym muzykiem. Michał Kwiatkowski urodził się w 12 listopada 1983 roku, a w wieku 19 lat wyjechał do Paryża, aby studiować na Sorbonie. Podczas nauki pracował w barze, jednak marzyła mu się kariera sceniczna. Muzyczne wykształcenie otrzymał wychowując się w Gorzowie Wielkopolskim. Tam uczęszczał do szkoły muzycznej, ucząc się w klasie fortepianu u puzonu.

Jako nastolatek zdobył wiele nagród w lokalnych konkursach. Będąc już w Paryżu, w 2003 roku wziął udział w popularnym programie „Star Academy”, gdzie wystąpił u boku Eltona Johna, Fhila Collinsa czy Ricky’ego Martina. W finale zajął drugie miejsce. Publiczność go pokochała, a osiągnięty sukces sprawił, że otworzyły się przed nim drzwi do wielkiej kariery. Pierwszą płytę wydał w 2004 roku. Album zatutyłowany „De l’or et des poussières” rozszedł się nakładem 70 tysięcy płyt, a Michał odbył międzynarodową trasę koncertową. Był m. in. w Belgii, Szwajcarii, Maroko, Tahiti i oczywiście we Francji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dawid Kwiatkowski Tour - trasa koncertowa 2022. Gdzie kupić bilety i po ile? [DATY, BILETY]

Bracia mieli ciężkie dzieciństwo. Jaką relację mają Dawid i Michał Kwiatkowscy?

Michał Kwiatkowski bywa również w Warszawie, gdzie odwiedza swoją rodzinę i młodszego brata, Dawida, z którym ma wyjątkowy kontakt, co można zauważyć w ich social mediach. Muzycy często wspierają się na koncertach. Niedawno Dawid dodał kolejne zdjęcie ze swoim starszym bratem. W jednym z wywiadów z SE, Michał niegdyś powiedział wiele dobrego o Dawidzie.

Jestem bardzo dumny z mojego brata. Niedawno powiedział, że dzień, w którym wyjechałem z Polski, był najsmutniejszym dniem w jego życiu. Moje serce pękło na pół, gdy to usłyszałem. Bo zawsze wiedziałem, że wyjechałem z domu zostawiając go w bardzo ciężkiej sytuacji ze względu na chorobę rodziców. I zawsze byłem dla niego, mógł zawsze liczyć na moją pomoc. Ale na odległość to już jednak nie to samo – powiedział Michał Kwiatkowski w rozmowie z „Super Expressem”.

Udało mu się być niesamowitym nastolatkiem, pomimo utrudnień w domu, a teraz cudownym dorosłym mężczyzną i artystą. Który potrafi się zabawić i zapewne, tak jak ja, spróbował wielu rzeczy, ale zawsze był i zapewne będzie rozsądny. Nie dlatego, że widział złe rzeczy w domu, gdy był mały, i jest to nauczka. Ale po prostu dlatego, że jest szalenie mądrym człowiekiem – dodał muzyk.

Michał wspomniał o trudnej sytuacji oraz rodzicach, którzy dawniej zmagali się z chorobą alkoholową, przez co jego kontakt z nimi był zaniedbany. Jego mama, sama przyznała, że co rano, zamiast sięgać po kawę, sięgała po alkohol. Nastoletni wtedy Dawid postanowił zaprowadzić swoją mamę na odwyk. Wspólna walka pozwoliła im utrzymać dobre kontakty, mimo wielu przeciwności losu i złych decyzji.

Sonda
Czy Dawid Kwiatkowski jest podobny do swojego brata, Michała Kwiatkowskiego?
The Voice Kids 5: Dawid Kwiatkowski wspomina przykre wydarzenie z dzieciństwa