Cristiano Ronaldo żegna się z EURO 2020. Podziękował fanom za wsparcie

2021-06-28 13:18 kp
Cristiano Ronaldo
Autor: JOSE MANUEL VIDAL/AFP/East News

Zaledwie jeden mecz więcej niż reprezentacja Polski rozegrali na Euro 2020 Portugalczycy pod widzą Cristiano Ronaldo. Mistrzowie Europy musieli uznać wyższość Belgii, która pokonała Portugalię w 1/8 finału turnieju. Ronaldo pożegnał się już z EURO 2020 i podziękował fanom za wsparcie. Sądziliście, że tak szybko wróci do domu?

Polska to nie jedyny kraj, którego reprezentacja na EURO 2020 nie spełniła oczekiwań kibiców. Podczas gdy naszym piłkarzom nie udało się wyjść z grupy, co sprawiło polskim fanom piłki spory zawód, reprezentacja Portugalii odpadła z turnieju w 1/8 finału. Portugalczycy nie kryją rozczarowania - Cristiano Ronaldo i jego koledzy w 2016 roku zdobyli przecież tytuł Mistrza Europy.

Piłkarze musieli jednak w niedzielny wieczór uznać wyższość reprezentacji Belgii. Zawodnicy z Romelu Lukaku na czele całkowicie przejęli pałeczkę na boisku i odcięli Cristiano Ronaldo od możliwości trafienia do ich bramki. Ostatecznie Portugalia przegrała z Belgią 0:1, a CR7 wyraźnie podłamany opuszczał murawę.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Cristiano Ronaldo odpadł z EURO 2020

W poniedziałek Cristiano Ronaldo opublikował na Instagramie długi wpis, w którym podziękował kibicom za wsparcie.

Nie osiągnęliśmy pożądanego rezultatu i opuściliśmy turniej wcześniej niż chcieliśmy. Ale jesteśmy dumni z naszej drogi, daliśmy wszystko, aby odnowić tytuł Mistrzów Europy i ta grupa udowodniła, że ​​wciąż może dawać wiele radości Portugalczykom.

Nasi fani niestrudzenie wspierali drużynę od początku do końca. Biegaliśmy i walczyliśmy dla nich, aby sprostać zaufaniu, jakim nas obdarzyli. Nie udało się dotrzeć tam, gdzie wszyscy chcieliśmy, ale oto nasze szczere i głębokie podziękowania.

Gratulacje dla Belgii i życzę powodzenia wszystkim drużynom, które pozostaną w rozgrywkach. Jeśli chodzi o nas, wrócimy silniejsi. Do przodu Portugalio!

- napisał Ronaldo.

Warto dodać tu, że posty Cristiano Ronaldo trafiają do rekordowej liczby 300 milionów obserwujących go fanów. Ten rekordowy wynik Ronaldo osiągnął właśnie podczas EURO 2020 - ostatnio świętował na swoim profilu ten instagramowy sukces.

Choć Cristiano Ronaldo nie osiągnął spektakularnego sukcesu na EURO 2020, jednym występem na turnieju na długo zapadnie w pamięć - tym na konferencji prasowej! CR7 został gwiazdorem sieci po tym, jak podczas jednej z konferencji ostentacyjnie przestawił poza kadr butelki Coca Coli. W jego ślady poszli kolejni zawodnicy, aż... UEFA przypomniała im, że sponsorzy mają pewne prawa, z którymi się nie dyskutuje :)

NAJNOWSZE