Robert Lewandowski o porażce na EURO 2020. Dodał wymowny post

2021-06-24 11:57 kp
Robert Lewandowski
Autor: AFP Pool/Associated Press/East News

Polscy kibice z wielkimi nadziejami zasiedli w środowy wieczór przed telewizorami, by oglądać mecz Polska - Szwecja na EURO 2020. Zwycięstwo nad Szwedami dałoby polskiej reprezentacji awans do 1/8 turnieju, a po remisie z Hiszpanią wydawało się, że sukces jest w zasięgu ręki. Mimo walki polscy piłkarze przegrali jednak z przeciwnikami. Nie pomogły dwie bramki Roberta Lewandowskiego.

Miało być zwycięstwo, wyszło... jak zwykle. Polska reprezentacja odpadła z EURO 2020 po tym, jak w środę wieczorem przegrała ze Szwedami 2:3. Choć Robert Lewandowski dawał z siebie na boisku wszystko i ostatecznie strzelił dwie bramki, cała drużyna okazała się słabsza od reprezentantów Szwecji. To już kolejny wielki turniej, na którym reprezentacja Polski nie wyszła z grupy. Kibice i piłkarze mają więc powody do żalu.

Jeszcze przez wiele dni PZPN, trener Paulo Sousa i sami piłkarze będą analizować przyczyny porażki na EURO 2020. Dla kibiców odpadnięcie w fazie grupowej to ogromne niepowodzenie, bo po remisie z Hiszpanią fani piłki zaczęli naprawdę wierzyć, że polska reprezentacja może pokonać Szwecję.

>> Anna Lewandowska dumna z męża dziękuje sprzed stadionu za emocje

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Robert Lewandowski po meczu Polska - Szwecja

Jedno trzeba jednak oddać - podczas meczu ze Szwecją Robert Lewandowski naprawdę dał z siebie wszystko. Piłkarz rozprawił się ze złośliwymi opiniami, wg których nie strzela goli dla reprezentacji i w trakcie meczu trafił do bramki dwukrotnie. Jego walka i umiejętności nie wystarczyły jednak w potyczce ze Szwedami, którzy świetnie radzą sobie zespołowo.

Robertowi Lewandowskiemu nie pozostało nic innego, jak podsumować EURO 2020. W czwartek na jego Instagram trafił nowy post.

Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości - mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości.Dziękujemy ze jesteście.

- napisał piłkarz.

Wy też wierzyliście, że możemy odnieść sukces na EURO 2020?

NAJNOWSZE