Cardi B zarabia mniej niż biali koledzy. Mówi o nierównościach w muzyce i modzie

2021-02-24 23:02 es
Cardi B
Autor: Xavier Collin/Image Press Agency/Splash News / SplashNews.com/Ea

Trudno nie zauważyć słabości Cardi B do luksusowych aut i marek odzieżowych. Tymczasem okazuje się, że gwiazda nie może pozwolić sobie na wszystko. Raperka zdradza, że zarabia mniej, niż jej biali koledzy z branży. Mówi, chociażby o kontraktach reklamowych, które łączą świat muzyki z modą.

Cardi B to jedna z najsławniejszych raperek na świecie. Debiutancki album wyniósł ją na sam szczyt! Później kilka przemyślanych ruchów biznesowych i Cardi B jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży muzycznej.

Oczywiście sława i sprzedaż muzyki przekłada się na zarobki. Trudno nie zauważyć, że Cardi b ma pieniądze! Kolekcja sportowych aut, czy torebki najdroższych marek to dopiero początek.

Jednak w ostatnim wywiadzie Cardi B ujawnia, że nie zarabia tyle, ile powinna. Zdaniem raperki jej biali koledzy otrzymują znacznie wyższe stawki!

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Cardi B o nierównych zarobkach w muzyce i modzie

Rozmawiając z Mariah Carey w marcowym numerze magazynu Interview, Cardi B opisała swoje doświadczenia. Gwiazda nie użyła konkretnie określenia "rasizm", ale wspominała o zdecydowanych uprzedzeniach.

Za przykład posłużyły kontrakty reklamowe.

Byłam zaangażowana w kontrakty reklamowe, a potem dowiedziałam się, że niektórzy biali ludzie dostali więcej pieniędzy na swoje transakcje od tej samej firmy. Robię swoje badania. Wiem, ile pieniędzy zarobiłam [dla] tej firmy. Moi fani kupują rzeczy ode mnie. Więc to tak, jak:„ Czemu nie płacisz mi tego, co płacisz innym ludziom? To trochę obraźliwe.

Mówiła gwiazda.

Cardi B nie ujawniła konkretnie, o które firmy chodzi. Współpracowała m.in. z Fashion Nova, Steve Madden, Balenciaga, Amazon, Pepsi i ostatnio z Reebok.

Raperka zwróciła uwagę na to, że „hip-hop ma duży wpływ” na przemysł modowy.

A jednak czarnym artystom najtrudniej jest dostać coś od projektantów, a najtrudniej jest dostać miejsca na pokazach mody.

Niedawno Cardi B ostro wyraziła swoje zdanie o zarzucie, jakoby czarne kobiety "zaniżały wartość torebek Hermes".

NAJNOWSZE