Billie Eilish przeprasza za skandal z naśmiewaniem się z Azjatów. "Chce się rzygać"

2021-06-22 17:20 es
Billie Eilish
Autor: Jay L. Clendenin/Polaris Images/East News

Kilka dni temu Billie Eilish zaliczyła pierwszy tak poważny w karierze skandal. Do sieci trafiło nagranie, na którym gwiazda używa obraźliwego dla Azjatów określenia. Wydawało się także, że nabija się z ich akcentu. Po kilku dniach milczenia, wokalistka zabrała w końcu głos. Billie Eilish przeprasza za używanie krzywdzącego określenia, jednak do kpin z akcentu się nie przyznaje.

Kilka dni temu do sieci trafiły niepokojące nagrania z Billie Eilish. Na TikToku można było zobaczyć, jak gwiazda używa obraźliwego dla Azjatów słowa. W kolejnym nagraniu słyszeliśmy, jak wokalistka mówi z akcentem, przypominającym azjatycki. Internauci wywnioskowali, że Billie Eilish naśmiewa się w ten sposób z ich mowy.

Na Twitterze zawrzało. To był pierwszy tak poważny skandal w karierze znanej na całym świecie Billie Eilish. Artystka poczekała kilka dni i skomentowała nagrania na swoim stories.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Billie Eilish przeprasza za używanie obraźliwego dla Azjatów słowa

W długim oświadczeniu Billie Eilish odniosła się do zarzutów, że hejtuje Azjatów. Gwiazda wyjaśniła też okoliczności nagrana tych filmików. Miała wówczas 13 -14 lat.

Wymawiam słowo piosenki, wtedy nie wiedziałam, że jest to obraźliwe określenie używane przeciwko członkom społeczności azjatyckiej. Jestem zbulwersowana i zawstydzona. Chcę rzygać, że kiedykolwiek to słowo padło z moich ust. Ta piosenka była jedynym razem, kiedy słyszałam to słowo. Nigdy nie było używane przez nikogo ani przez moją rodzinę. Niezależnie od mojej ignorancji i wieku, nic nie usprawiedliwia tego, że było to bolesne. I za to przepraszam.

Dalej gwiazda odniosła się do zarzutów, że naśmiewała się z azjatyckiego akcentu.

To ja mówiąca głupim, wymyślonym głosem… coś, co zaczęłam robić jako dziecko i robiłam całe życie, rozmawiając z moimi zwierzętami, przyjaciółmi i rodziną. To absolutny bełkot i tylko moje wygłupy. To nie jest naśladować kogokolwiek ani żadnego języka, akcentu czy kultury w NAJMNIEJSZYM STOPNIU.

Wyjaśniła dobitnie Billie Eilish.

Dodała także, że zabawy z głosem to całe jej życie, o czym doskonale wiedzą jej najbliżsi.

Przekonała Was?

NAJNOWSZE