Bill Gates przez rozwód straci majątek! Ile mu zostanie?

2021-05-06 19:06 mm
Bill Gates i Melinda Gates biorą rozwód
Autor: The Grosby Group/Grosby Group/East News

Bill Gates i Melinda Gates biorą rozwód. Para ogłosiła rozstanie po 27 latach małżeństwa. Przez ten czas założyciel firmy Microsoft stał się jednym z najbogatszych ludzi świata, a małżeństwo Gatesów to najbogatsza para na naszej planecie. Do podziału podczas rozwodu jest ogromny majątek! Ile po rozstaniu zostanie Gatesowi, a jaką część jego majątku dostanie Melinda?

Rozwód Melindy i Billa Gatesów to wciąż jeden z najgorętszych tematów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Nic dziwnego - w końcu rozstaje się najbogatsze małżeństwo na całej planecie. Bill i Melinda Gates mają do podziału ogromną sumę pieniędzy.

Ile dokładnie?

Majątek Billa Gatesa i Melindy Gates

Ile dokładnie wart jest majątek Billa Gatesa i jego żony? Według magazynu Forbes, Bill Gates jest obecnie czwartym najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedzają go Jeff Bezos, Bernard Arnault i Elon Musk. Według najnowszych danych zebranych przez specjalistów jeszcze przed ogłoszeniem rozwodu Gatesów, współzałożyciel koncernu Microsoft dysponuje majątkiem wysokości 129 miliardów dolarów. Jego żona Melinda zgromadziła nieco mniej - według dostępnych danych ma łącznie około 65 miliardów. 

Jak małżonkowie podzielą swój majątek?

Bill i Melinda Gates oczywiście nie komentują publicznie sprawy podziału swojego ogromnego majątku, dlatego ciekawskim pozostają jedynie domysły. Z pomocą przychodzi niedawny przypadek innego miliardera-rozwodnika. Chodzi o założyciela firmy Amazon, Jeffa Bezosa, który dwa lata temu również rozwiódł się z żoną. Podział ich majątku był jedną z największych spraw tego typu w historii.

Małżonkom udało się porozumieć bez skandalu i wojen na sali sądowej. W wyniku rozstania MacKenzie Scott została najbogatszą kobietą świata. Być może Bill i Melinda Gates pójdą za ich przykładem i również dogadają się w pokoju. Świadczyć może o tym choćby deklaracja, jaką złożyli w chwili ogłaszania rozwodu: Gatesowie zapewnili, że nadal wspólnie będą prowadzić swoją fundację charytatywną, która jest największą organizacją dobroczynną na świecie.

Tak mieszkali przed rozwodem Bill i Melinda Gates. Co za przepych!

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
NAJNOWSZE