Beata Tadla miała udar! Uczula fanów: "czas odgrywa tu kluczową rolę"

2021-06-30 17:20 es
Radosna Beata Tadla
Autor: WBF Radosna Beata Tadla

Beata Tadla postanowiła się podzielić z fanami trudną historią. Dowiadujemy się, że gwiazda miała poważne problemy zdrowotne. Beata Tadla miała udar! Dziś zwraca uwagę swoich obserwatorów na objawy i wyjaśnia, że najważniejszy w takiej sytuacji jest czas i możliwie najszybsza reakcja.

W ostatnim czasie celebryci coraz częściej odważają się na łamanie tabu, jakim wciąż niestety są choroby. Tak, gwiazdy show-biznesu też chorują! Tak idealni na co dzień, odwiedzają szpitale i przechodzą paskudne przypadłości zupełnie jak "zwykli" ludzie. Teraz głos zabrała Beata Tadla. Dziennikarka miała udar!

Beata Tadla miała udar

Na swoim Instagramie Beata Tadla zdecydowała się na wyznanie dotyczące choroby. Dowiadujemy się, że 13 lat temu gwiazda przeszła udar! Teraz uczula swoich obserwatorów, że najważniejsze jest szybkie rozpoznanie i wizyta u specjalisty.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

Czas odgrywa tu kluczową rolę. Im szybciej trafimy pod fachową opiekę, tym mniejsze ryzyko śmierci albo trwałej niepełnosprawności. UDAR MUSI BYĆ ROZPOZNANY SZYBKO!Przez pandemię koronawirusa nawet 20% pacjentów ze świeżym udarem mózgu, pomimo objawów, odwlekło wezwanie pomocy. W praktyce oznacza to cięższy przebieg choroby i jej powikłania.

Ostrzega Beata Tadla.

Żeby lepiej dotrzeć do obserwatorów, opisała szczegóły swojej historii.

Jeśli myślisz, że Ciebie to nie dotyczy - błąd. Też tak myślałam… 13 lat temu. Całe szczęście, że ludzie, którzy byli ze mną, błyskawicznie wezwali karetkę. To był „mini udar”. Objawy (opadająca ręka, asymetria ust, drętwienie połowy twarzy) ustąpiły następnego dnia i nigdy się nie powtórzyły. Ale u co piątej osoby taki sygnał bywa zwiastunem „dużego udaru”. A ten jest trzecią najczęstszą przyczyną śmierci i głównym powodem niesprawności u osób powyżej 40. roku życia.

W komentarzach internauci zwracają uwagę, że udar "to nie choroba starych ludzi":

- Miałam w wieku 21 lat., zapalenie wsierdzia też. Szczęście w nieszczęściu, walczyłam do końca i uniknęłam wózka. Teraz walczę z niewydolnością nerek.

- Gdybym ja to wiedział lata temu może szybciej bym po karetkę dzwonił. No ale jakoś uciekłem kostuchnie spod kosy. Udar to nie choroba starych ludzi. Można mieć np w wieku 25 lat.

- Zgadzam się że trzeba działać, szkoda tylko że co drugi pacjent z udarem jest odsyłany do domu i ja byłam takim przypadkiem a udar był dość duży. Na szczęście wyszłam z tego bez uszczerbku na zdrowiu, mialam 38 lat. Należę do grupu ludzi po udarze na Fb i większosc osób ma ,niestety, ale przykre doświadczenia

Czytamy.

Uważajcie na siebie i pamiętajcie o regularnych badaniach kontrolnych!

Zobacz też:

NAJNOWSZE