Aktorzy „Na Wspólnej” bez umów? Gliwa zdradza szczegóły! „Postawiono nas pod ścianą”

2020-04-04 19:03 DR
Sylwia Gliwa
Autor: WBF Sylwia Gliwa

O sytuacji, która zaniepokoiła aktorów najpopularniejszego w Polsce serialu, czyli „Na Wspólnej”, donoszą dziennikarze Faktu. Przeczytajcie więcej na Hotplota.pl.

Dziennikarze Faktu porozmawiali z aktorką, Sylwią Gliwą, która w „Na Wspólnej” wciela się w rolę Moniki praktycznie od samego początku istnienia serialu. W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem zdjęcia do produkcji wstrzymano. Wszystko to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno aktorom jak i całej ekipie technicznej. Zdjęcia wstrzymano też w innych stacjach i to nie tylko do seriali, ale także do programów rozrywkowych z udziałem publiczności.

Dziennikarze Faktu cytują wypowiedź aktorki Sylwii Gliwy, która opowiada o tym, w jaki sposób aktorzy zostali potraktowani w przypadku serialu „Na Wspólnej”.

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje „Na Wspólnej”, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. To wypowiedzenie jest spowodowane pandemią. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc, mimo zrealizowania naszej pracy. W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach, nie wiem

mówi aktorka. Z kolei serwis Plotek cytuje oświadczenie firmy produkującej telenowelę. 

Treść uzgodnień z osobami zaangażowanymi w produkcję jest objęta poufnością. Zaproponowane przez FremantleMedia Polska zasady współpracy mają na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości wznowienia produkcji niezwłocznie po ustaniu stanu zagrożenia. Zasady te zostały dobrowolnie zaakceptowane przez uczestników produkcji, a ich przyjęcie nie było warunkiem rozliczenia wykonanych prac. Wyrażamy nadzieję, że już niedługo ekipa produkcyjna wraz ze wszystkimi aktorami „Na Wspólnej” znów spotka się na planie i będziemy mogli kontynuować produkcję kolejnych odcinków.

brzmi fragment oświadczenia. 

Jeżeli chodzi natomiast o przedstawicieli nadawcy, czyli telewizji TVN, Ci zaznaczają, że gdy sytuacja się unormuje, wszyscy wrócą na plan, a widzowie zobaczą na ekranach wszystkie wątki.

ZOBACZ TAKŻE:

NAJNOWSZE