Akon zbuduje swoje miasto w Senegalu. "Akon City" będzie inspirowane filmem Czarna Pantera

2020-01-18 23:00 es
Akon zbuduje miasto w Afryce
Autor: twitter.com/Akon Akon zbuduje miasto w Afryce

Od kilku lat krążyły plotki, że Akon chce wybudować w Afryce własne miasto. Teraz muzyk otrzymał ziemię i ostro bierze się za pracę. Jak będzie wyglądało Akon City?

Wakanda to miasto dobrze znane wszystkim fanom komiksów oraz filmów z super bohaterami. Zostało stworzone w universum Marvela. Cieszący się niesłabnącą popularnością Black Panther pochodził właśnie z Wakandy.

Teraz miasto ma szanse na jeszcze większą sławę. Od kilku lat krążyły pogłoski, że Akon chce stworzyć w Afryce własną Wakandę. W ostatnich dniach plotki zostały potwierdzone.

Akon buduje miasto w Senegalu

Co robić z pieniędzmi, gdy masz już domy, jachty i inne taki? Zbuduj sobie miasto! Najwyraźniej na taki pomysł wpadł Akon.

Od kilku lat mówiło się, że Akon planuje zbudować swoje miasto w ojczystym Senegalu. Teraz plotki się potwierdziły i słyszymy o konkretach.

Akon City zostanie zbudowane na działce o powierzchni 2000 akrów, którą Akon otrzymał od prezydenta Senegalu, Macky'ego Salla. Mieszkańcy będą się posługiwać wyłącznie własną cyfrową walutą o nazwie AKoin.

Akon zapowiedział, że zbuduje inteligentne pod względem infrastruktury miasto przyszłości.

W odległości 5 minut od nowego międzynarodowego lotniska blisko wybrzeża i kilka minut jazdy samochodem od stolicy kraju, Senegalu, Dakaru

Zapowiadał Akon.

Na twitterze raper pochwalił się, że dopinane są kolejne formalności. Akon nie może doczekać się, by zaprosić wszystkich do Akon City.

NAJNOWSZE