50 Cent wyprowadził się z Nowego Jorku! Przygniotły go… podatki?

2021-05-05 15:00 AM
50 Cent
Autor: Rex Features/East News

50 Cent jest nie tylko raperem, ale także biznesmenem. Jego liczne firmy generują olbrzymie zyski i również wymagają od niego płacenia olbrzymich podatków. Rozliczenie się z fiskusem potrafi dobić nawet największych przedsiębiorców. Prawdopodobnie z tego powodu, 50 Cent zmienił miejsce zamieszkania…

50 Cent nie od dzisiaj ubolewa nad wysokością podatków, jakie musi płacić. Jeszcze przed wyborami prezydenckimi narzekał, że jeśli wygra Joe Biden, jego podatki znacznie wzrosną. Adekwatnie więc mówił wprost, że w wyborach odda swój głos na Donalda Trumpa.

Wynik wyborów jednak nie poszedł  po jego myśli i nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Joe Biden. Jego obawy się sprawdziły. Według wcześniejszych doniesień emerytowany raper prawdopodobnie będzie musiał na konto fiskusa przelać aż o 400 tysięcy dolarów więcej!

To dla niego katastrofa, tak duża, że postanowił spakować się i wyprowadzić z Nowego Jorku. Z pewnością była to dla niego trudna decyzja. Nie dość, że to jego ukochane miasto, to jeszcze większość jego biznesów ma właśnie tam swoje siedziby. No ale czego się nie robi dla obniżenia kosztów.

Teraz 50 Cent zamieszkuje Houston. Czy będzie mu tam lepiej?

Z pewnością jeśli chodzi o podatki to tak. Prawo w USA zakłada, że każdy stan może  ustalić własne stawki podatkowe. Nie wiadomo dokładnie jaka jest różnica w tej kwestii między Nowym Jorkiem a Houston, ale podejrzewamy, że znacząca.

O swojej decyzji 50 Cent poinformował na Twitterze.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury
NAJNOWSZE