przegrana olimpii z lechia

Autor: Olimpia Grudziądz Rzut karny dla Lechii sprokurował Damian Ciechanowski

Olimpia Grudziądz odpada z Pucharu Polski. Zdecydował rzut karny dla Lechii [AUDIO]

2020-11-18 11:16

Piłkarze Olimpii Grudziądz odpadli z rozgrywek o Puchar Polski. W 1/16 finału na własnym stadionie przegrali z Lechią Gdańsk 0:1. Decydującą o losach spotkania bramkę zdobył z linii jedenastu metrów Łukasz Zwoliński.

Włamanie do pomieszczeń na Olimpii Grudziądz

W pierwszej połowie stroną przeważającą była Lechia. Zespół na co dzień występujący na boiskach Ekstraklasy nie potrafił się jednak przebił przez szczelny mur grudziądzkiej defensywy. A gdy już to robił, na drodze do szczęścia dla gdańszczan stawał Łukasz Sapela.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie jak w pierwszej połowie. W 64' minucie nadszedł jednak przełom. W niegroźnej sytuacji karnego dla Lechii sprokurował Damian Ciechanowski. Piłkę na linii jedenastego metra ustawił Łukasz Zwoliński. Napastnik Lechii dość pewnym strzałem pokonał Sapelę i na tablicy wyników "jedynka" pojawiła się przy rubryce "goście".

Olimpia zdołała szybko wyrównać. Ogromne zamieszanie w polu karnym Lechii wykorzystał Piotr Janczukowicz. Sędzia początkowo bramkę uznał. Po chwili jednak udał się do monitora, by obejrzeć powtórki. Ostatecznie po kilkunastu sekundach zdecydował się anulować gola dla grudziądzan i odgwizdać faul na zawodniku z Gdańska.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Ostatecznie do ostatniego gwizdka sędziego pomimo kolejnych prób piłkarzy Olimpii wynik meczu nie uległ już zmianie. Lechia pokonała Olimpią 1:0 i zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Polski.

Mówi Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk. Posłuchaj:

Przed Olimpią powrót do ligowej rzeczywistości. Przed "Biało-zielonymi" wyjazdowym mecz ze Skrą Częstochowa.

Mówi Paweł Cretti, trener Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:

Olimpia: 1. Łukasz Sapela - 25. Damian Ciechanowski, 20. Kacper Pietrzyk, 2. Caique, 3. Bartosz Widejko - 29. Piotr Janczukowicz, 6. David Andronic (81, 14. Patryk Leszczyński), 19. Grzegorz Gulczyński, 23. Michał Graczyk (90, 88. Kacper Janiak), 11. Omid Popalzay (81, 7. Adrian Kwiatkowski) - 10. José Embaló.

Lechia: 1. Zlatan Alomerović - 19. Karol Fila (81, 25. Michał Nalepa), 4. Kristers Tobers, 5. Bartosz Kopacz, 20. Conrado - 88. Jakub Kałuziński, 6. Jarosław Kubicki, 10. Kacper Urbański (84, 17. Mateusz Żukowski), 15. Kenny Saief (76, 28. Flávio Paixão), 7. Maciej Gajos (84, 11. Jaroslav Mihalík) - 9. Łukasz Zwoliński.