Serialowe nowości na marzec 2024. Wśród premier “Dżentelmeni” i “Problem trzech ciał” od twórców “Gry o tron”

i

Autor: Netflix Serialowe nowości na marzec 2024. Wśród premier “Dżentelmeni” i “Problem trzech ciał” od twórców “Gry o tron”

Co warto obejrzeć?

Serialowe nowości na marzec. Wśród premier “Dżentelmeni” i “Problem trzech ciał” od twórców “Gry o tron”

2024-03-04 17:40

Marzec 2024 na polu serialowym to przede wszystkim nowości, choć nie zabraknie też powrotów – z nowymi odcinkami wróci choćby “Niezwyciężony” od Prime Video, a popularna kreskówka “X-Men” doczeka się nowej wersji. Do najgłośniejszych debiutów zaliczamy z kolei “Dżentelmenów” Guya Ritchiego i “Problem trzech ciał”, który może pomóc twórcom “Gry o tron” zrehabilitować się w oczach widzów.

Serialowe nowości na marzec 2024 – co ciekawego zadebiutuje w streamingu?

Bez zbędnego przedłużania, poniżej zamieszczamy listę najgłośniejszych i najciekawszych serialowych premier i powrotów na nadchodzący miesiąc.

“Reżim” – 4 marca w HBO Max (pierwszy odcinek, reszta co tydzień)

Za powstanie serialu odpowiada Will Tracy, który pracował wcześniej przy “Sukcesji” jako scenarzysta i producent. Fabuła nakreśla nam losy średnio sympatycznej pani kanclerz (Kate Winslet), która twardą ręką rządzi w pewnym europejskim państwie, jednak ów reżim chyli się powoli ku końcowi.

“Śmierć i inne szczegóły” – 5 marca w Disney+ (wszystkie odcinki)

Coś dla miłośników kryminałów w stylu “Na Noże”. Główną bohaterką rozgrywającego się w przepychu globalnej elity serialu “Śmierć i inne szczegóły” jest błyskotliwa i niestrudzona Imogene Scott (Violett Beane), która znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie (prawdą jest, że trochę z własnej winy) i staje się główną podejrzaną w sprawie zagadkowego morderstwa. Miejsce? Wystawnie urządzony śródziemnomorski liniowiec. Podejrzani? Każdy z rozpieszczonych pasażerów i każdy z zapracowanych członków załogi. Problem? Aby dowieść swojej niewinności, Imogene musi współpracować z człowiekiem, którym gardzi — światowej sławy detektywem, Rufusem Cotesworthem (Mandy Patinkin).

“Dżentelmeni” – 7 marca na Netfliksie (wszystkie odcinki)

Guy Ritchie powraca ze swoimi “Dżentelmenami”. Tym razem przyjdzie nam śledzić losy niejakiego Eddiego Hornimana (Theo James), który niespodziewanie dostaje w spadku po ojcu pokaźną wiejską posiadłość — która okazuje się imperium marihuany. Na domiar “złego” całkiem spora ekipa przyjemniaczków z brytyjskiego półświatka chce mieć swój udział w tym interesie. Eddie postanawia zatem uwolnić rodzinę z ich szponów i pokonać gangsterów ich własną bronią. Jednak im bardziej wciąga go przestępcze uniwersum, tym bardziej zaczyna mu się w nim podobać.

“Mary&George” – 8 marca w SkyShowtime (odcinki 1-3, reszta co tydzień)

“Mary & George” to serial inspirowany nieprawdopodobną, ale prawdziwą historią Mary Villiers (Julianne Moore), która zadbała o to, żeby jej przystojny i charyzmatyczny syn George (Nicholas Galitzine) uwiódł króla Jakuba I i został jego dzierżącym potężną władzę kochankiem. Dzięki swym szokującym intrygom wywodzący się z biednego środowiska Villiersowie szybko stali się najbogatszymi, najbardziej utytułowanymi i wpływowymi postaciami w historii angielskiego dworu. Królestwo było wtedy zagrożone hiszpańską inwazją, a na ulicach panował chaos, więc gra toczyła się o bardzo wysoką stawkę. “Mary & George” zapowiadany jest jako to odważny dramat historyczny o matce i synu, którzy w śmiały sposób spiskowali, uwodzili i zabijali, żeby znaleźć się w łożu króla Jakuba I i podbić angielski dwór.

“Niezwyciężony 2” – 14 marca w Amazon Prime Video (pierwszy odcinek, reszta co tydzień)

Serial powstał na podstawie popularnego komiksu autorstwa Roberta Kirkmana, Cory’ego Walkera i Ryana Ottleya. Fabuła skupia się na historii 18-letniego Marka Graysona, który niczym nie różni się od chłopców w swoim wieku, z wyjątkiem jednego – jego ojciec jest (lub był) najpotężniejszym superbohaterem na świecie. Po wstrząsającej zdradzie Nolana w 1. sezonie Mark wciąż próbuje odbudować swoje życie. Staje w obliczu wielu nowych zagrożeń…i swojego największego lęku — że może stać się taki sam jak ojciec.

“Obława” – 15 marca w Apple TV+ (pierwsze dwa odcinki, reszta co tydzień)

Thriller konspiracyjny o jednej z najbardziej znanych, ale najmniej zrozumianych zbrodni w dziejach. “Obława” opowiada historię polowania na Johna Wilkesa Bootha w następstwie zabójstwa Abrahama Lincolna, w momencie, gdy los kraju wisi na włosku.

“X-Men ‘97” – 20 marca w Disney+ (pierwsze dwa odcinki, reszta co tydzień)

Nawiązujący klimatem do lat 90. serial “X-Men ‘97” ukazuje losy grupy mutantów, korzystających ze swoich niezwykłych umiejętności, by bronić świata, który ich nienawidzi. Bohaterowie muszą wspólnie zmierzyć się z nowymi zagrożeniami, jakie niesie niepewna przyszłość.

“Palm Royale” – 20 marca w Apple TV+ (pierwsze trzy odcinki, reszta co tydzień)

Akcja serialu rozgrywa się w 1969 roku, kiedy to ambitna kobieta postanawia przekroczyć linie podziałów między bogatymi a biednymi i stać się częścią najbardziej wytwornego, a zarazem zdradzieckiego grona w Ameryce: śmietanki towarzyskiej Palm Beach. W obsadzie m.in. Kristen Wiig, Laura Dern, Allison Janney i Ricky Martin.

“Problem trzech ciał” – 21 marca na Netfliksie (wszystkie odcinki)

Brzemienna w skutkach decyzja podjęta przez młodą kobietę w latach 60. w Chinach rozchodzi się echem w czasie i przestrzeni, dotykając grupy wybitnych naukowców we współczesnych czasach. Gdy prawa natury chwieją się w posadach, pięcioro dawnych współpracowników stawia czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości.

Za powstanie serialu odpowiadają David Benioff i D.B. Weiss, a w obsadzie znaleźli się m.in. John Bradley (Samwell Tarly z “Gry o tron”), Liam Cunningham (sir Davos Seaworth z “Gry o tron”) i Jonathan Pryce (Wielki Wróbel z “Gry o tron”) oraz Benedict Wong, tym razem nie z “Gry o tron”, a z Marvela.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Millenium Girls: kto z obsady “Rojsta” wiedziałby, jak pozbyć się zwłok?​​​​​ Gwiazdy serialu w QUIZIE Eska.pl