Ralph Ineson jako Galactus Fantastycznej Czwórce Marvela. John Malkovich też dołączył do obsady

i

Autor: Rex Features/East News; Marvel Comics Ralph Ineson jako Galactus "Fantastycznej Czwórce" Marvela. John Malkovich też dołączył do obsady

Marvel

Mamy to! Galactus w nowej “Fantastycznej Czwórce” obsadzony. Aktora znacie z “Gry o tron”

2024-05-10 12:31

Po miesiącach spekulacji wreszcie mamy pewność. Pogłoski okazały się fałszywe i nowy Galactus nie zyskał oblicza Javiera Bardema. Słynnego złoczyńcę w “Fantastycznej Czwórce” od Marvel Studios zagra Ralph Ineson, którego oglądaliśmy m.in. w “Grze o tron” i “Harrym Potterze”.

Dla niewtajemniczonych – Galactus, znany jako Pożeracz światów, to dość nietypowy superzłoczyńca z komiksów Marvela, gdyż daleko mu do ucieleśnienia zła pokroju Doktora Dooma czy Mefisto. Debiutował on w latach ’60 i zrodził się w głowach legendarnego duetu Stan Lee x Jack Kirby. Od tamtej pory, obok Doktora Dooma, uchodzi za jednego z najbardziej ikonicznych przeciwników Fantastycznej Czwórki.

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepsi złoczyńcy w dziejach kina. TOP 5 ekranowych antagonistów

Ralph Ineson jako Galactus “Fantastycznej Czwórce”

A, jak wiemy, już wkrótce doczekamy się nowego wcielenia Pierwszej Rodziny Marvela. W filmie pojawi się właśnie Galactus, z rolą którego łączono wcześniej Javiera Bardema i Antonio Banderasa. Włodarze Marvel Studios postawili jednak na znacznie mniej znane nazwisko. Wprawdzie Ralph Ineson ma na koncie cały zastęp głośnych i popularnych produkcji (w tym jedną ze stajni Marvela), ale kreował w nich trzecio, a nawet czwartoplanowe role.

Widzieliśmy go m.in. w “Harry Potterze” (gdzie zagrał jednego ze Śmierciożerców, Amycusa Carrowa), “Grze o tron” (jako Dagmera, jednego z Żelaznych ludzi), “Gwiezdnych wojnach: Ostatnich Jedi”, “Czarnobylu”, a nawet “Strażnikach galaktyki”, gdzie przemknął nam przez ekran jako Ravageriański pilot. Większe role Ralph Ineson zagrał zaś m.in. w “The VVitch” Roberta Eggersa i tegorocznym “Omen: Początek”. Czy rola Galactusa w “Fantastycznej Czwórce” okaże się dlań długo wyczekiwanym przełomem? Tego mu życzymy.

Ponadto zagraniczne media donoszą, że w filmie zobaczymy też Johna Malkovicha, lecz nie ujawniono, w jaką postać ma się wcielić. Przy okazji przypominamy, że tym razem Silver Surfer będzie kobietą i zagra ją gwiazda “Ozark” i “Inventing Anna” – Julia Garner, a w rolach głównych wystąpią:

  • Pedro Pascal jako Reed Richards aka Mr. Fantastic,
  • Vanessa Kirby jako Sue Storm aka Invisible Woman,
  • Joseph Quinn jako Johnny Storm aka Human Torch,
  • Ebon Moss-Bachrach jako Ben Grimm aka The Thing.

“Fantastyczna czwórka” – kiedy premiera filmu Marvela?

Za reżyserię odpowiada Matt Shakman, który pracował wcześniej przy “WandaVision” i ma w swoim dorobku pojedyncze odcinki “The Boys”, “Sukcesji”, “Fargo”, “Wielkiej” i “Gry o tron” (czyli zacne portfolio). Scenariusz opracował zaś Josh Friedman (“Wojna światów”, “Avatar”). Premierę nowej “Fantastycznej Czwórki” zapowiedziano na 25 lipca 2025 roku.

SPRAWDŹ TEŻ: Aktorzy zmarnowani przez Marvela. Ich potencjału nie wykorzystano w filmach MCU

Czarne charaktery, którym zwyczajnie nie potrafimy się oprzeć. Którzy złole rozkochali w sobie widzów?

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26