najlepsi z najgorszych

Najlepsi złoczyńcy w dziejach kina. TOP 5 ekranowych antagonistów

2024-04-10 15:07

Złoczyńcy nierzadko cieszą się większą popularnością, tudzież sympatią fanów, niż mężni i prawi bohaterowie. Których filmowych antagonistów zaliczamy w poczet "najlepszych z najgorszych"? Zapraszamy do galerii, w których znajdziecie nasze typy!

Złoczyńcy, antagoniści, czarne charaktery - w sercu każdego kinomana znajduje się miejsce przeznaczone specjalnie dla tych, których kochamy nienawidzić. To postacie, które wzbudzają w nas cały szereg negatywnych emocji, od odrazy, po niemal paraliżujący strach, ale przy tym urzekają nas swoją wielowymiarowością, złożoną (i nierzadko przy tym tragiczną) historią, przekonującymi motywacjami, czy też po prostu tym, jak oddziałuje na nas sama ich obecność. Każdy z nas umiłował kiedyś ekranowego złola i nie ma w tym nic (nomen omen) złego. Dziś wyłoniliśmy dla was piątkę tych, których my umiłowaliśmy najbardziej.

Najlepsi złoczyńcy w dziejach kina. TOP 5

Lord Voldemort, Darth Vader, Loki, Hannibal Lecter, a może Sauron? We wszelkiej maści sondażach znajdziemy całą masę najróżniejszych złoczyńców, którzy rozkochali w sobie widzów. My przedstawiamy naszą piątkę najlepszych z najgorszych, którą znajdziecie w galerii zamieszczonej w górnej części artykułu.

Sonda
Twój ulubiony filmowy złoczyńca to....
DOM Z PAPIERU ZA KULISAMI, KOREAŃSKIE MASKI I SERIAL O BERLINIE | To Się Kręci #9