Matylda

i

Autor: TVP

seriale

Matylda - jak kończy się serial? Kiedy finał?

2024-04-17 8:15

Matylda to najnowsza kostiumowa propozycja Telewizji Polskiej, która miała premierę 10 marca 2024 roku. Produkcja, opowiadająca losy zbuntowanej córki powstańca styczniowego, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony widzów, którzy z zapartym tchem śledzą kolejne perypetie głównej bohaterki. Jak zakończą się losy Matyldy? Co wydarzy się w finałowym odcinku serialu? Sprawdźcie.

Zanim widzowie zobaczą finał Matyldy, Telewizja Polska wyemituje jeszcze kilka epizodów serialu. Co się w nich wydarzy? Matylda ucieknie z kryjówki, w której przetrzymywał ją Rubin, dostanie schronienie i pomoc w pałacu Ważkowej. Różański sprowadzi do rodzinnego dworu Izabelę oraz Urszulkę. Kiedy Rubin dowie się o tym, że jego żona uciekła, zjawi się u Różańskich i zmusi kobietę do powrotu. Witold w piwnicach pałacu Rubina odnajdzie Wandę Bilińską. Żabiński poniesie śmierć w wyniku krwawego starcia z Tadeuszem i Robertem. Po powrocie do Brzeziny Matylda, po latach rozłąki, spotka swoich rodziców, Tadeusza i Wandę Bilińskich.

Maria Kowalska – gwiazda serialu „Matylda” tęskni za XIX-wiecznym kostiumem

Matylda - co wydarzy się w ostatnim odcinku?

Ostatni, 13. odcinek serialu Matylda zostanie wyemitowany 26 maja w telewizyjnej Jedynce. Co wydarzy się w finale? Schorowaną Matyldą opiekuje się jej matka, Wanda Bilińska. Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczona jest wysoka nagroda. Tymczasem stan Matyldy się pogarsza. Robert zaczyna podejrzewać, że dziewczyna jest w ciąży, ale ona odmawia rozmowy na ten temat.

Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoich planach. Aleksandra wreszcie bierze wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych brakuje Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Rubin planuje na nich zasadzkę. Matylda wyznaje Bodenowi, że jest brzemienna, ale nie jest to dziecko doktora. Mężczyzna nie kryje zaskoczenia, a załamana Matylda decyduje się opuścić Brzezinę. Po czasie Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu i rusza na jej poszukiwania. Tadeusz Biliński po raz kolejny postanawia rozprawić się z Rubinem. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do walki na śmierć i życie...