Kuchenne rewolucje: Dzika róża w Rybniku. Po rewolucji Szynk u Fojermana - ADRES, MENU, OPINIE

2019-03-14 21:34
Magda Gessler
Autor: WBF Magda Gessler

„Dzika róża” jedyne zamówienia dostaje na przyjęcia komunijne, a na śląski obiad goście zjawiają się jedynie w niedziele. Sytuacja jest na tyle zła, że restauracja w tygodniu musi być zamykana. Coraz bardziej depresyjny nastrój i ciągły stres martwią mamę Ewy, która marzy, aby rozwiązać wszystkie problemy. Jak zwykle, ostatnią deską ratunku okaże się Magda Gessler.

Kuchenne rewolucje: Dzika róża w Rybniku. Po rewolucji Szynk u Fojermana - adres, menu, opinie. Jak funkcjonuje restauracja po wizycie Magdy Gessler? Czy Kuchenne rewolucje pomogły stanąć właścicielom na nogi? Sytuacja była dość trudna - do tego stopnia, że w tygodniu Dzika róża musiała być często zamykana. Jak sprawdziła się pomoc kreatorki smaku i stylu?

Kuchenne rewolucje: Dzika róża w Rybniku

Rybnik „Dzika róża” Ewa i Michał poznali się pracując na stołówce wielkiej elektrowni w Rybniku. Kiedy podjęli decyzję o wspólnym życiu, zapragnęli też otworzyć własną restaurację. Początkowo był to bar za jedyne 2000 złotych, a następnie lokal na ul. Dzikiej róży. Finalnie zdecydowali się wynająć remizę od straży pożarnej na peryferiach Rybnika. Własnymi siłami przeprowadzili tam generalny remont. Z pomocą mamy Ewy otworzyli własną restaurację, która odziedziczyła nazwę po ich poprzednim lokalu. W karcie znalazły się typowe śląskie dania, żur, czy swojskie ciasta. Właściciele szybko przekonali się, że ich restauracja jest zbyt mało widoczna. Pomimo szyldu nad drzwiami wejściowymi, traktowani są jako integralna część straży pożarnej.

Kuchenne rewolucje: Dzika róża w Rybniku. Po rewolucji Szynk u Fojermana - adres

Restauracja mieści się na obrzeżach Rybnika. Dokładny adres to Gliwicka 257, 44-207 Golejów.

Kuchenne rewolucje: Dzika róża w Rybniku. Po rewolucji Szynk u Fojermana - menu

Na oficjalnym fanpage'u restauracji jak na razie nie ma nowego menu. Natomiast serwis rybnik.naszemiasto.pl podaje, że w Szynku u Fojermana można znaleźć kilka nowych propozycji od Magdy Gessler. W menu znajdują się:

Przystawka

  • Carpaccio z papryki pieczonej

Dania

  • Galet z nóżek z wtopionymi grzybami
  • Żurek śląski z jajkiem sadzonym - lejącym się żółtkiem
  • Kassler – wędzone mięso w sosie z grzybów z lasu, z ciemnymi kluskami i modrą kapustą z rodzynkami
  • Karminadle z buraczkami i ziemniaczkami
  • Kotlet maczany w mleku z dzikim szałotem

Deser

  • Pijany tort

Najdłużej emitowane polskie seriale. Galeria

Kuchenne rewolucje: Dzika róża w Rybniku. Po rewolucji Szynk u Fojermana - opinie

Restauracja po zmianach cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów, którzy chwalą obecne menu, wielkość porcji oraz przytulną atmosferę lokalu.

Filmy o kobietach, które każda dziewczyna powinna obejrzeć. Galeria

NAJNOWSZE