Dom pod Dwoma Orłami

i

Autor: Materiały TVP Dom pod Dwoma Orłami - streszczenie

Dom pod Dwoma Orłami - kiedy ostatni odcinek? Data zakończenia serialu

2023-03-12 11:28

Dom pod Dwoma Orłami - ostatni odcinek serialu zafunduje widzom sporo emocji. Dojdzie do zaskakującej pomyłki i śmierci jednego z bohaterów. Co jeszcze wydarzy się w serialu i kiedy oglądać finał? Przedstawiamy wszystkie szczegóły na temat emisji 10. odcinka w TVP.

Data ostatniego odcinka "Domu pod Dwoma Orłami" jest już znana. Wszyscy fani serialu będa musieli pożegnać się ze swoimi ulubionymi bohaterami, ponieważ pierwszy sezon produkcji zbliża się do końca. Twórcy zaplanowali łącznie dziesięć epizodów, a wszystkie wyemitowane w telewizji można śledzić na stronie stacji VOD.TVP.PL. Poniżej znajdziecie szczegółówe streszczenie finałowego odcinka, ale równiez datę i godzinę emisji. Takiego zakończenia na pewno się nie spodziewaliście!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dom pod dwoma orłami - obsada. Kto jest kim? Aktorzy i bohaterowie w serialu TVP

Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7

Dom pod Dwoma Orłami - kiedy koniec?

Ostatni odcinek "Domu pod Dwoma Orłami" zostanie pokazany w niedzielę 12 marca 2023 roku o godzinie 20:20 na TVP1. Widzowie, którzy nie będą mogli tego dnia obejrzeć wielkiego finału, zobaczą go oczywiście online - w serwisie TVP VOD. Twórcy nie wypowiedzieli się na temat kontynuacji, więc wszystko wskazuje na to, że drugi sezon nie powstanie.

Sonda
Dom pod Dwoma Orłami to dobry serial?

Dom pod Dwoma Orłami - odcinek 10 streszczenie szczegółowe

Wrocław 1945 r. Zofia, która przygarnęła przestraszone dziecko wojny, Helenkę, sama jest załamana po tym co przeszła. Dzień po dniu zaczyna odżywać dla tego samotnego i skrzywdzonego dziecka. Początkowo obce sobie, powoli stają się dla siebie tak bliskie jak matka i córka. Nie chcą zgodzić się z postanowieniami Układu Jałtańskiego o kształcie polskich granic. Zofia wraz z innymi repatriantami zostaje aresztowana pod zarzutem wrogiej propagandy wobec ZSRR. Liski fałszując lekarską ekspertyzę, wydostaje ją z więzienia. Liski znajduje też Zbyszka, ale dopiero na miejscu okazuje się, że doszło do pomyłki i zamist niego został wzięty Wasylko. Żeby uniknąć zdemaskowania Wasylko sięga po broń, ale Liski strzela szybko i śmiertelnie. Wasylko ginie na miejscu. Jan Liski zostaje aresztowany.

Ukraina, lata 60. ZSRR. Zofia podczas wycieczki do Lwowa, spotyka się z Aksinią. Cały czas towarzyszy im też "zaufany towarzysz". Dopiero, gdy go upili, Aksinia zacznie mówić o powrocie Zbyszka z transportu. Wspomina również o tym, że brat Zofii, Maurycy, przeżył ukraińską rzeź. Akcja ponownie przeniesie się do Wrocławia, tylko z lat 60, gdzie Karl Weber spotka się z nową właścicielką Domu pod Dwoma Orłami. Zofia godzi się na jego wizytę. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast, że dziewczyna jest jak kopia Lisy, jego ukochanej siostry. Kilka lat później zobaczymy, jak Marianna spóźnia się na lotnisko i nie jest już tak bezstroska i szczęśliwa jak jeszcze niedawno. Dochodzi do wniosku, że Helena ma prawo do wiedzy o swojej prawdziwej przeszłości. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę. Paul odlatuje do USA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE