Chodniki mają służyć wyłącznie pieszym. Pierwsze zmiany w parkowaniu na Konarskiego!

2020-05-13 18:04
Część chodników znowu będzie służyć wyłącznie pieszym
Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy Część chodników znowu będzie służyć wyłącznie pieszym

Bydgoscy drogowcy przywracają chodniki pieszym. Tam gdzie się da wprowadzają zakazy parkowania. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa oraz komfort poruszania się po mieście.

Pierwsze zmiany zostały już wprowadzane na ulicy Konarskiego. Na części jezdni obowiązuje parkowanie skośne, co pozwoliło uporządkować ruch na parkingu pod Urzędem Wojewódzkim i zachować pieszym możliwość swobodnego przejścia. Na pozostałej części ulicy, parkowanie samochodów będzie możliwe już tylko równolegle do krawężnika. Niebawem nowe standardy parkowania będą wprowadzane również na ul. Reja. 

Należy pamiętać, że wprowadzenie tego rodzaju zmian, wymaga przygotowania organizacji ruchu, przemalowania miejsc postojowych oraz dostawienia nowych znaków. Realizowane mogą być też tylko w obrębie istniejącego pasa drogowego. Termin wprowadzania zmian może być jednak uzależniony od pozostałych prac (drogowych, wodociągowych) realizowanych na danym odcinku.

Przy planowaniu zmian w parkowaniu, zachowane muszą zostać promienie skrętu przy wyjazdach z posesji, przejazdy dla służb ratowniczych oraz śmieciarek. Samochody dostawcze natomiast muszą mieć możliwość dojazdu do firm i sklepów. Uwzględniać trzeba również ruch rowerzystach poruszających się po jezdni oraz opinie rad osiedli.

Zmiany w parkowaniu planowane są jeszcze między innymi na ulicach: Mazowieckiej, Pomorskiej, Kwiatowej, Krasińskiego, Sienkiewicza. 

Zobacz więcej:

COŚ DOBREGO #21
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE