Nielegalny handel papierosami w butiku z damską odzieżą. Właściciel przyłapany po raz kolejny!

2020-05-16 22:44
Papierosy w damskim butiku
Autor: Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Papierosy w damskim butiku

Handel nielegalnymi papierosami zza wschodniej granicy kwitł w najlepsze w butiku w centrum Bydgoszczy. Właścicielem sklepu jest obywatel Armenii. Nieuczciwego sprzedawcę funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej odwiedzili w ostatnim czasie dwukrotnie. Za każdym razem rekwirowali nielegalny towar.

Kilkanaście dni temu, w jednym ze sklepów z damską konfekcją zlokalizowanym w centrum Bydgoszczy, mundurowi KAS zabezpieczyli blisko 1100 paczek nielegalnych papierosów. Pomimo tego, do Służby Celno-Skarbowej cały czas napływały sygnały wskazujące na to, że proceder kwitnie w najlepsze.

-To zadecydowało, że funkcjonariusze KAS po raz kolejny postanowili sprawdzić podejrzany butik. Ponowna kontrola potwierdziła istnienie kontrabandy, która ukryta została w tych samych co poprzednio pomieszczeniach. Łącznie w łazience dla personelu oraz w przymierzalni, mundurowi ujawnili 1260 paczek papierosów bez banderol akcyzowych lub z białoruskimi znakami akcyzy, wskazującymi, że towar trafił nielegalnie do kraju zza wschodniej granicy – mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Państwowej w Bydgoszczy.

Taka ilość papierosów wprowadzona na czarny rynek, spowodowałaby straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie ponad 28 tys. złotych.

Właściciel sklepu, obywatel Armenii, musi się teraz liczyć z konsekwencjami swoich nielegalnych działań. Nieuczciwemu sprzedawcy grozi bowiem kara wysokiej grzywny, tym bardziej, że kontynuował oszukańczy proceder.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE