Na Podlasiu powstanie szkoła disco polo. Będą kształcić gwiazdy i youtuberów

2020-02-21 5:17 hz

Michałowo – to tutaj powstanie pierwsza w Polsce szkoła disco polo. Oficjalnie będzie funkcjonowała jako profil liceum oferujący możliwość nauki w klasie estradowej. Jednak ze względów promocyjnych nazywa się ją właśnie szkołą disco polo.

Pierwsza w Polsce szkoła disco polo powstanie w Michałowie

Szkoła disco polo na Podlasiu? To już pewne. Dziś, 20 lutego, na specjalnej konferencji potwierdził to burmistrz Michałowa Marek Nazarko. To właśnie w tym mieście powstanie pierwsza w Polsce szkoła disco polo. Zajęcia prowadzić tam będzie m.in. lider zespołu Boys, Marcin Miller.

Ewenement na Podlasiu! W jednym z liceów ma powstać profil "disco polo"

Szkoła w Michałowie będzie tak naprawdę funkcjonowało jako jedna z klas o profilu estradowym. Jednak, aby wzbudzić większe zainteresowanie, nazwano ją pierwszą szkołą disco polo. W Polsce to ewenement.

Co będzie oferowała pierwsza w Polsce szkoła disco polo w Michałowie?

- Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym – tłumaczył w informacji prasowej dla mediów Marek Nazarko.

Michałowo. Szkoła disco polo – co będzie oferowała?

Na oficjalnej stronie czytamy, że uczniowie, którzy wybiorą profil estradowy, będą mogli uczyć się tańca, DJ-ingu, konferansjerki, a nawet tego, jak zostać youtuberem.

W ofercie Liceum Ogólnokształcącego w Michałowie znajdują się takie specjalizacje, jak m.in.:

  • Muzyka i śpiew
  • Taniec – nowoczesny, disco dance, hip hop
  • Konferansjerka i DJ-ing
  • Youtuber
  • Technika sceniczna i studyjna

Co ciekawe, gmina posiada własne studio nagrań. To tutaj uczniowie michałowskiego liceum zyskają możliwość zaznajamiania się z pracą w studiu oraz poznawania tajników branży muzycznej.

Gdyby "Zenka" kręcił Patryk Vega. Ta parodia bawi do łez! [WIDEO]

Pierwsza szkoła disco polo w Polsce. Zajęcia poprowadzi Marcin Miller z Boys

Gościem na czwartkowej konferencji był m.in. Marcin Miller. Lider zespołu Boys pojawił się na wydarzeniu nieprzypadkowo, ma być bowiem jednym z nauczycieli. W szkole disco polo dzielił się będzie swoim doświadczeniem na poziomie masterclass.

Pomysł powstania pierwszej w Polsce szkoły disco polo na Podlasiu pochwalił m.in. minister edukacji Dariusz Piontkowski. 17 lutego, podczas konferencji prasowej mówił, że „pomysł może wypalić”.

- Nie ma chyba w tym nic złego, aby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie byli do tego profesjonalnie przygotowywani – uzasadniał Piotnkowski.

Szkoła disco polo w Michałowie
Autor: UM Michałowo Pierwsza szkoła disco polo zacznie działać od września 2020 roku

Szkoła disco polo - pierwsza na Podlasiu szkoła dla youtuberów

W liceum w Michałowie kształcić się będą nie tylko piosenkarze czy tancerze disco polo. Zespół szkół w ofercie przygotował również zajęcia dla osób, które pragnął zostać gwiazdami internetu. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Szkoła disco polo w Michałowie chce pomagać młodym i kreatywnym osobom stawiać pierwsze kroki, a potem rozwijać skrzydła na Youtube i kanałach streamingowych. W swojej ofercie chwali się m.in. tym, że nauczy ich kręcić i montować filmu, a także budować korzystny i przekonujący wizerunek w mediach społecznościowych. Dobre praktyki mają ułatwić uczniom drogę do stania się popularnymi youtuberami.

Szkoła disco polo w Michałowie. Kiedy pierwsze zajęcia?

Zgodnie z przedstawiony podczas czwartkowej konferencji informacjami do liceum w Michałowie wpływa wciąż rosnąca liczba zapytań o nowy profil. Temat utworzenia pierwszej w Polsce szkoły disco polo wzbudził zainteresowanie w całej Polsce. Nawet mimo tego, że tak naprawdę ma ona stanowić jedynie profil dla uczniów ogólniaka, będzie ewenementem na skalę krajowa.

Kiedy ruszą pierwsze zajęcia w szkole disco polo? Ma to nastąpić od września 2020, czyli od przyszłego roku szkolnego. Na razie na oficjalnej stronie szkoladiscopolo.pl prowadzone są zapisy chętnych do rozpoczęcia nauki w michałowskim liceum. Funkcjonowanie specjalnego profilu wesprze wytwórnia Green Star – największy w Polsce wydawca muzyki disco polo, który pod swoimi skrzydłami ma takie gwiazdy branży, jak Zenek Martyniuk i Akcent, Boys, Top Girls, Etna czy Extazy.

Urząd Miejski w Michałowie nie kryje radości z faktu, że pomysłem utworzenia pierwszej w kraju szkoły disco polo zainteresowały się ogólnopolskie media.