Ewenement na Podlasiu! W jednym z liceów ma powstać profil "disco polo"

2020-02-17 10:59 Maciej Łozowski
Szkoła disco polo na Podlasiu. Kiedy powstanie?
Autor: Anna Augustynowicz / UMWP Michałowo. Powstanie szkoła disco polo? Na zdjęciu: odsłonięcie muralu Zenka Martyniuka w Białymstoku

To byłoby zjawisko na skalę kraju, a nawet świata. W jednym z podlaskich liceów ma powstać profil "disco polo". Dzięki niemu uczniowie kształciliby się na przyszłe gwiazdy branży muzycznej. Kto wpadł na taki pomysł i jak blisko jest do jego realizacji?

To nie żart. Burmistrz Michałowa Marek Nazarko zamierza ściągnąć do tutejszego liceum ogólnokształcącego artystycznie uzdolnioną młodzież. Miałaby się ona kształcić na przyszłe gwiazdy branży disco polo.

Gdyby "Zenka" kręcił Patryk Vega. Ta parodia bawi do łez! [WIDEO]

Michałowo. Pierwsza w Polsce szkoła disco polo w liceum na Podlasiu

Nietypowy pomysł włodarz uzasadnił w piśmie przesłanym do szefów jednostek kultury w regionie:

Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym

Michałowo. Szkoła disco polo na Podlasiu - to byłby ewenement

Klasa o profilu disco polo w podlaskim liceum byłaby ewenementem na skalę kraju, a nawet świata. Czegoś takiego prawdopodobnie nikt jeszcze nie stworzył.

Tak żyje Magda Narożna. Wokalistka zespołu Piękni i Młodzi pokazała dom i samochód

Realizując przedsięwzięcie, gmina Michałowo miałaby współpracować z Green Star - największą w Polsce wytwórnią disco polo, która pod swoimi skrzydłami ma takie gwiazdy branży jak Zenek Martyniuk i Akcent, Boys, Top Girls, Etna czy Extazy.

Szkoła disco polo. Kiedy powstanie specjalny profil w podlaskim liceum?

Kiedy powstanie i na jakich zasadach miałby funkcjonować nietypowy profil? Szczegóły dotyczące szkoły disco polo na Podlasiu Marek Narazko zamierza zdradzić 20 lutego podczas specjalnej konferencji prasowej. Jednym z gości specjalnych ma być na niej lider zespołu Boys, Marcin Miller.

Szkoła disco polo na Podlasiu. To efekt mody?

Branża disco polo od dłuższego czasu przeżywa w Polsce swój rozkwit. Muzyka tego typu stała się niezwykle popularna w latach 90. Potem, na początku XXI wieku "zeszła do podziemia", ustępując m.in. polskiemu rapowi, którym po filmie "Blokersi" żywo zainteresowały się telewizje i stacje radiowe. Disco polo funkcjonowało "w cieniu" na zasadzie "nikt nie słucha - każdy zna".

Kolejną szansę dały temu gatunkowi internet i YouTube. Punktem kulminacyjnym dla branży były hity takie, jak "Przez Twe oczy zielone" Zenka Martyniuka czy "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend. Okazało się, że disco polo ma się dobrze i zdążyło się nieźle rozwinąć bez pomocy mainstream'owych mediów. Coraz więcej osób przyznawało się bez wstydu, że na co dzień go słucha. W końcu muzyka z tego gatunku zaczęła pojawiać się w wiodących mediach.

Obecnie disco polo jest jednym z najpopularniejszych gatunków w naszym kraju. Prawdziwą gwiazdą stał się Zenek Martyniuk, którego szczególnie wylansowała Telewizja Polska. Obecnie, od 14 lutego, w kinach obejrzeć można filmową biografię "króla disco polo".

Organizowane w kraju gale disco polo biją rekordy popularności, czego dowodami są m.in. cykliczna impreza pn. Roztańczony PGE Narodowy czy tegoroczny Sylwester Marzeń z Dwójką.  

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE