"Zenek" w Białymstoku. Tłumy na białostockiej premierze filmu [ZDJĘCIA]

2020-02-13 8:10 hz

Po warszawskiej, przyszedł czas na białostocką premierę filmu „Zenek”. Na pierwszą w Podlaskiem projekcję przyjechali do stolicy naszego regionu twórcy filmu, grający w nim aktorzy oraz król disco polo we własnej osobie.

„Zenek”. Uroczysta premiera filmu w Białymstoku

Białostocka premiera filmu “Zenek” odbyła się w środę, 12 lutego, w białostockim Heliosie. Przyjechali na nią twórcy filmu: reżyser Jan Hryniak, przedstawiciel producenta: Monika Karasek, dyrektor Biura Handlu TVP, a także plejada występujących w nim aktorów. To m.in. Jakub Zając wcielający się w rolę młodego Zenka oraz Klara Bielawka, odtwarzająca postać Danuty Martyniuk.

Zobacz też: Zenek Martyniuk w namiętnym pocałunku! Zwiastun filmu o królu disco polo już hula w sieci

- Film przedstawia historię człowieka, który ciężką pracą, uporem i determinacją osiąga sukces i spełnia swoje marzenia. Prezentuje też wspaniałą stronę województwa podlaskiego: jego różnorodność kulturową i wspaniałe krajobrazy – mówił na premierze marszałek Kosicki.

W sieci pojawiają się już nawet pierwsze parodie "Zenka". Sprawdźcie, co by się stało Gdyby "Zenka" kręcił Patryk Vega. Ta parodia bawi do łez! [WIDEO]

Zenek Martyniuk na premierze „Zenka” w Białymstoku

Szczególne dobrze oceniona została kreacja Zająca, tak przez samego Martyniuka, jak i jego bliskich. Pani Teresa, mama piosenkarza, określiła jego rolę słowami: „Ten młody bardzo podobny. Taki Zenek był”.

Na premierze nie mogło zabraknąć Zenona Martyniuka we własnej osobie. Król disco polo podziękował licznie zgromadzonej publiczności, życząc wszystkim dobrej zabawy podczas projekcji.

Zdjęcia do filmu, którego kanwą stała się biografia Martyniuka, powstawały m.in. w województwie podlaskim. W ubiegłym roku filmowcy przez kilka dni pracowali w okolicach Michałowa oraz Bielska Podlaskiego. Zenon Martyniuk oraz jego żona kilkakrotnie odwiedzali wówczas ekipę filmową.

Film „Zenek”. Kiedy w kinach? Gdzie oglądać?

Uroczystą premierę filmu o Zenku Martyniuku w Białymstoku, zakończył recital piosenkarza.

Oficjalną projekcję w polskich kinach zaplanowano natomiast na piątek, 14 lutego - w Walentynki.