Rolnicy Podlasie. Awantury i policja w Plutyczach. Andrzej ma MOCNY apel [ZDJĘCIA, WIDEO] 9.05.2021

2021-05-09 8:39
Rolnicy. Podlasie - sezon 3. Andrzej z Plutycz myśli o weselu?
Autor: telewizja FOKUS TV Rolnicy. Podlasie - sezon 3. Andrzej z Plutycz myśli o weselu?

Awantury i policja w Plutyczach to nie nowość. Andrzej zaapelował do swoich fanów, by odwiedzając jego i Gienka w gospodarstwie, potrafili trzymać nerwy na wodzy. Szczególnie że w związku z sobotnią interwencją jego ojcu grożą nawet 3 lata więzienia. O co dokładnie Andrzej prosi swoich fanów?

Nie milkną echa brutalnej interwencji policji w Plutyczach. Przypominjmy, że w sobotę, 1 maja, na terenie gospodarstwa Gienka i Andrzeja rozegrały się dantejskie sceny. Starszy z bohaterów serialu „Rolnicy. Podlasie” został powalony na ziemię i skuty przez mundurowych na własnej posesji. Następnie Gienek trafił do aresztu i spędził tam 24 godziny. Dlaczego? Jak dowiedzieliśmy się we wtorek od podlaskich policjantów, bohater programu miał naruszyć nietykalność funkcjonariuszy, atakując ich. Czy jednak aż tak stanowcza interwencja z ich strony była potrzebna?

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Marzenie Gienka wreszcie się spełniło! Radosna nowina w Plutyczach [ZDJĘCIA]

Policjanci przyjechali na posesję z Plutyczach, ponieważ otrzymali zgłoszenie o nielegalnym gromadzeniu się osób. Gienek i Andrzej dobrowolnie wpuścili patrol do siebie. Tego, co wydarzyło się później, prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Interwencja policji w Plutyczach odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich mediach oraz w Internecie, angażując nie tylko fanów rolników z Podlasia czy Agrounię, lecz także Podlaską Izbę Rolniczą. Problemy z policją, sanepidem czy sądem to jednak nie jedyne, z jakimi od dawna borykają się Gienek i Andrzej. Niekiedy ich sprawcami bywają sami sympatycy rolników z Plutycz odwiedzający ich „na miejscu”, dlatego Andrzej skierował do nich ważny, mocny apel.

Rolnicy. Podlasie. Ważna inwestycja w Plutyczach. Jastrząb był zaskoczony

Rolnicy. Podlasie: Andrzej z Plutycz ma MOCNY apel do fanów

- Mam ogromny apel do moich widzów, fanów. Odwiedzać oczywiście można, tylko chodzi o to, żeby jak się tutaj ponapijają, żeby nie skakali się do bitki i sąsiadów nie zaczepiali, bo wtedy widzą, że coś się tutaj dzieje i zaraz policja przyjedzie. I ten ktoś pojedzie, a od policji obrywam ja albo ojciec – powiedział Andrzej na nagraniu dla portalu Rolnikinfo, podkreślając, że apel skierowany jest głównie do młodych osób w przedziale wiekowym 20-30 lat.

Andrzej przyznał, że sąsiedzi często szukają pretekstów do tego, by zgłosić interwencję. Niekiedy powodem jest zastawiony wjazd na posesję, innym razem butelki walające się pod płotem. Problemy jego i Gienka z sąsiadami ciągną się, odkąd wzrosła popularność Onopiuków. Andrzej wielokrotnie przyznawał, że źródła konfliktu upatruje w zazdrości i zawiści ze strony innych mieszkańców wsi.

Rolnicy. Podlasie: Gienek Onopiuk aresztowany przez policję w Plutyczach

Niewykluczone, że brutalna interwencja policji w Plutyczach 1 maja mogła być pokłosiem zgłoszenia od sąsiadów. Gienek i Andrzej odnieśli się do całej sytuacji w mediach społecznościowych:

Dobrze wiecie, że w sieci aż huczy od doniesień na temat zatrzymania Gienka przez policję. Gienio spędził noc na komisariacie. To była ciężka noc. Do teraz odczuwa skutki tej interwencji. Może zachował się niepoprawnie, ale to co wydarzyło się potem nie powinno mieć miejsca. Działania nieznanych funkcjonariuszy były naszym zdaniem nieadekwatne do sytuacji. Nie nam jednak oceniać poprawność.. nie znamy paragrafów. Czas pokaże. Tak wiele dostajemy od Was wiadomości, słowa wsparcia i niedowierzania jak do tego doszło. Dziękujemy Wszystkim, i Każdemu z osobna. Sytuacja jest jaka jest, Gienio już wiele wiosen przeżył, ale tym razem nie zamierza obrócić się na pięcie i udać, że nic się nie stało. Przykro i trudno prosić o pomoc, ale warto spróbować, spróbować walczyć o swoje dobro, o swój honor, o sprawiedliwość. Dlatego zwracamy się do Was o wszelkie informacje od osób, które były na miejscu. Wielu z Was miało w rękach telefony, nagrywało to co się działo. Wszelkie nawet najmniejsze „dowody” mogą pomóc Gieniowi. KONTAKT: andrzej.gienek.plutycze@gmail.com

Przygody Gienka i Andrzeja możemy śledzić w nowych odcinkach 3. sezonu serialu dokumentalnego „Rolnicy. Podlasie”. Emisja 9. odcinka już w niedzielę, 9 maja, na antenie FOKUS TV. Początek o godz. 20.15. Poniżej zapowiedź najnowszego odcinka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE