Rolnicy Podlasie. Dlaczego policja ZATRZYMAŁA Gienka? Co się stało w Plutyczach? “Gangsterem mnie zrobili”

2021-05-04 12:11 Paweł Pązik
Rolnicy Podlasie. Dlaczego policja zatrzymała Gienka? Co się stało w Plutyczach?
Autor: screen: Youtube.com/ iAGRO TV Rolnicy Podlasie. Dlaczego policja zatrzymała Gienka? Co się stało w Plutyczach?

Gienek z Plutycz wpadł w poważne tarapaty. Rolnik usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz ich znieważenia. Za to grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności! Co się wydarzyło w trakcie interwencji funkcjonariuszy? Mamy komentarz policji. O sprawie opowiadał też w materiale wideo Gienek oraz jego syn.

Połowę mi zdrowia zabrali…” - mówi Gienek Onopiuk w nagraniu udostępnionym na kanale iAGRO TV w serwisie YouTube. Mężczyzna pokazał do kamery opuchliznę na rękach i odciski po kajdankach. “Gangsterem mnie zrobili” - dodaje z żalem w głosie. 

Gienek jest jednym z najpopularniejszych rolników w Polsce i ulubieńcem widzów serialu „Rolnicy. Podlasie”. Występuje w nim wraz z synem Andrzejem, pokazując blaski i cienie życia na podlaskiej wsi. Ojciec i syn mieszkają w Plutyczach pod Bielskiem Podlaskim.

W czasie majówki do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak kilku funkcjonariusze w trakcie interwencji na posesji Onopiuków, powalają Gienka na ziemię, skuwaja w kajdanki, a następnie wsadzają do radiowozu. 

Co się stało w Plutyczach? Komentarz policji

W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważeniem mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Podejmowana przez policjantów interwencja związana była ze zgłoszeniem dotyczącym gromadzenia się dużej liczby osób. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego według wstępnych ocen wskazuje na prawidłowość ich użycia” - poinformował nas podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta grozi do trzech lat pozbawienia wolności, a za znieważenie - rok. 

Co się stało w Plutyczach? Relacja Gienka

Przyjechali, wpadli jak piorun z nieba, położyli mnie, powykręcali ręce, skakali po mnie itd. i od razu zabrali »na dechy«” - opowiada Gienek w nagraniu na kanale iAGRO TV. 

Jego syn zapewnia, że Gienek “tylko dotknął” policjanta i po chwili został powalony na ziemię. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE