Rekordowy sezon na plaży Dojlidy w Białymstoku. Ile wynosi nowy rekord frekwencyjny?

2022-09-07 12:00
Rekordowy sezon na plaży Dojlidy w Białymstoku. Ile wynosi nowy rekord frekwencyjny?
Autor: UM Białystok Rekordowy sezon na plaży Dojlidy w Białymstoku. Ile wynosi nowy rekord frekwencyjny?

W 2022 roku plaża Dojlidy w Białymstoku odnotowała rekord frekwencji. Podczas minionych wakacji najbardziej popularny ośrodek nad wodą na Podlasiu odwiedziło najwięcej turystów od 2015 roku!

Plaża Dojlidy Białystok – rekord frekwencji

Magistrat pochwalił się, że obecny sezon letni był dla plaży Dojlidy w Białymstoku rekordowy. Okres kąpielowy trwał od czerwca do końca sierpnia i w tym czasie miejską plażę odwiedziło 120 337 osób. W pierwszym miesiącu plażę Dojlidy odwiedziło ponad 41 tys. plażowiczów. W lipcu na plaży miejskiej wypoczywało prawie 29 tys. osób. W sierpniu bilety w kasie kupiło ponad 50 tys. klientów OSW Dojlidy. Rekordowym dniem na plaży Dojlidy w Białymstoku był 26 czerwca. Wówczas z okazji finału turnieju siatkarskiego Beach Pro Tour Futures Białystok miejsce to odwiedziło 5 247 osób.

ZOBACZ TAKŻE: Fałszywe alarmy bombowe w Podlaskiem. Prokuratura bada sprawę

Plaża miejska Białystok – cennik

Od 1 września wejście na teren ośrodka jest bezpłatne. Nadal czynna jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, gdzie można skorzystać z desek typu sup z wiosłem do pływania na stojąco, kajaków, rowerków wodnych, łodzi wiosłowych, łodzi canoe, żaglówek i desek windsurfingowych. Na plaży w Dojlidach nadal można zorganizować rodzinnego grilla czy ognisko. Wynajęcie miejsca z przygotowaniem ogniska kosztuje 100 zł. Za samo miejsce na grilla trzeba zapłacić 25 zł.

ZOBACZ TAKŻE: W Białymstoku brakuje nauczycieli. „Musimy posiłkować się emerytami”

Plaża Dojlidy Białystok

Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy gruntowną modernizację przeszedł w 2014 r. Plaża miejska w Dojlidach położona jest w granicach administracyjnych Białegostoku, nad Zalewem Dojlidzkim. Miejsce to jest popularne nie tylko latem, kiedy ośrodek służy jako forma aktywnego odpoczynku. Jesienią i zimą jest to bardzo popularne miejsce dla fanów spacerów, a zwłaszcza zimową porą coś dla siebie znajdą tu miłośnicy biegania na nartach.

Białystok. Trafił za kratki za zabójstwo sprzed 30 lat. Ofiar było więcej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE