Nielegalny bimber

Rozlewnia bimbru rozbita. Tysiące litrów alkoholu przejęła Podlaska KAS

2024-04-25 11:18

Nielegalną rozlewnie namierzono w dwóch gospodarstwach w gm. Sokoły (pow. wysokomazowiecki). Znaleziono tam kompletną linię produkcyjna i tysiące litrów alkoholu.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że na posesjach na terenie gminy Sokoły jest produkowany oraz rozlewany i magazynowany nielegalny alkohol.

Bimbrownia w stodole

Podczas przeszukania pierwszego z gospodarstw funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię do produkcji alkoholu składającą się m.in. z pieca i kolumn destylacyjnych.

- W bimbrowni zajęto również 110 litów bimbru, drożdże, ponad 2 t cukru oraz 9 tys. l zacieru, który mógł posłużyć do wyprodukowania kolejnych niemal 2 tys. litrów alkoholu- mówi Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej

Rozlewnia nielegalnego alkoholu

Na terenie drugiej posesji funkcjonariusze z KAS zabezpieczyli blisko 1,5 tys. litrów bimbru o mocy ponad 40%. W pomieszczeniach znajdowały się również produkty do zabarwiania wyrobu gotowego, etykiety, zakrętki oraz butelki.

Zarzuty dla pięciu podejrzanych

Zatrzymany na terenie bimbrowni 56-latek odpowie za nielegalne wytwarzanie alkoholu. Czterej mężczyźni w wieku od 25 do 36 lat usłyszeli zarzuty rozlewania i przechowywania alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Podejrzani narazili budżet państwa na stratę blisko 120 tys. zł.

Wrak Race Białystok