Marc Gual

Autor: Fot: Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

Szalony mecz i popis strzelecki Marca Guala. Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock

2023-04-21 19:43

Jagiellonia Białystok rozpoczęła fatalnie, tracąc dwie bramki na początku meczu. Szybko się podniosła i wygrała z Wisłą Płock 4:2. Bohaterem został Marc Gual, który ustrzelił hat-tricka.

Jagiellonia ewidentnie zaspała, bo już w 2. minucie meczu straciła gola. Po szybkiej akcji ekipy z Płocka bramkę zdobył Bartosz Śpiączka.

W 10. minucie Wisła prowadziła 2:0 po golu Łukasza Sekulskiego.

Jagiellonia Białystok obudziła się w 35. minucie. Autorem trafienia był Marc Gual. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki rywali.

Tu po przerwie był już 2:2. Po dośrodkowaniu Tomasa Prikryla futbolówkę do bramki "wpakował" Gual.

Jagiellonia nie zamierzała zwalniać, a Marc Gual nabrała apetytu na hattricka. W 58. minucie Hiszpan silnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Płocka po raz trzeci. Gual ustrzelił hat-tricka i włączył się w walkę o koronę króla strzelców (13 goli).

Bramek Gualowi pozazdrościł Jesus Imaz, który w 70. minucie wpisał na listę strzelców. Asystował nie kto inny, jak Marc Gual.

Jagiellonia po szalonym meczu wygrała z Wisłą Płock i wskoczyła w tabeli na 9. lokatę.

Było to pierwsze zwycięstwo "Żółto-Czerwonych na wyjeździe w tym sezonie.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?