Pogoda na grudzień 2022. Jakie będą święta Bożego Narodzenia i Sylwester w Białymstoku?

2022-12-23 14:52
Pogoda na grudzień 2022. Jakie będą święta Bożego Narodzenia i Sylwester w Białymstoku?
Autor: pexels.com Zdjęcie ilustrujące zimę

Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje już teraz wielu Polaków, w tym mieszkańcy Białegostoku i województwa podlaskiego. Pogoda długoterminowa na ten moment wskazuje, że zarówno święta jak i Sylwester 2022 będzie szary i ponury.

Pogoda na grudzień 2022

Informacji o tym, jaka pogoda w grudniu 2022 wszyscy szukamy jeszcze w listopadzie. Wszystko dlatego, że już wcześniej chcemy wiedzieć, czy nastawiać się na białego święta Bożego Narodzenia, a Sylwester spędzić w Polsce czy może za granicą. W tym celu sporym ułatwieniem jest pogoda długoterminowa na grudzień. Czego się zatem spodziewać? Jaka pogoda na święta 2022?

Pogoda długoterminowa na grudzień 2022

Wszystko wskazuje na to, że pogoda na grudzień 2022, a szczególnie na ostatnie tygodnie miesiąca, nie będzie się mocno różniła od lat poprzednich. Osoby lubujące się w zimowej aurze będą musieli poczekać na śnieg i wysoki mróz, bo biało za oknem na pewno nie będzie. A jaka pogoda na święta 2022? Też nie ma co się nastawiać na klimat rodem z filmów i reklam. Za oknem będą dominować ponure barwy, a temperatura w większości kraju będzie oscylować wokół 0 stopni Celsjusza.

Białystok. Jaka pogoda na święta 2022?

W Białymstoku i w województwie podlaskim, podobnie jak w całej Polsce, nie ma co liczyć na święta w nieziemskiej, zimowej atmosferze. Boże Narodzenie przyzwyczaiło nas do tego, że śniegu raczej trudno doświadczyć na za oknem i tak będzie też w 2022 r. Pogoda na święta zapowiada się tak, że nie ma co liczyć na śnieg. Wszystkie trzy dni będą dość ponure, średnia temperatura w ciągu dnia wyniesie 3°C. Nocami pojawi się przymrozek sięgający -2°C. W wigilię należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem.

Jaka pogoda na Sylwestra 2022 w Białymstoku?

Sylwester 2022 również zapowiada się w podobnej aurze, co święta Bożego Narodzenia. Koniec grudnia ma być pochmurny, bez opadów śniegu ani deszczu. Temperatura w ciągu dnia ma oscylować wokół 3-4 stopni Celsjusza, dopiero w Nowy Rok będzie poniżej zera.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda

🎧 Jak NIE SPRZĄTAĆ mieszkania przed świętami?

Koniecznie posłuchaj i uniknij stresu!

Listen to "Jak posprzątać mieszkanie przed świętami i nie zwariować" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE