Finał Podlaskiej Marki 2021. Kto zwyciężył? [ZDJĘCIA]

2022-05-12 9:52

Najlepsze produkty, firmy, inwestycje, badania z 2021 r. nagrodzono w środę wieczorem w Białymstoku na gali zorganizowanego po raz osiemnasty konkursu Podlaska Marka. Konkurs nagradza i promuje najciekawsze przedsięwzięcia z różnych dziedzin w regionie.

Do nagród było nominowanych przez kapitułę 30 firm, produktów, wydarzeń, innowacji, projektów na rzecz społeczeństwa w dziesięciu kategoriach: produkt spożywczy, produkt użytkowy, inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura, społeczeństwo, biznes, projekt 4.0 oraz - po raz pierwszy - w kategorii marka bez barier. Nominowanych kapituła nagrody wybrała spośród 145 zgłoszeń.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz znowu podpadł. Komu tym razem?

Główny cel konkursu, organizowanego od 2004 r. przez urząd marszałkowski w Białymstoku, to promocja cennych inicjatyw z regionu, ważnych dla gospodarki, społeczeństwa, nauki. Zwycięzcy dostają statuetki Podlaskiej Marki oraz czeki na 10 tys. zł.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że Podlaskie to region unikalnej przyrody i przedsiębiorczych, ambitnych ludzi z pomysłami, które chcą pokazywać w świecie, a samorząd regionu stara się je dostrzegać i promować. Przypomniał, że łączeniu natury, nauki, działań na rzecz zrównoważonego rozwoju technologii służy wymyślona w regionie idea Xylopolis, prezentowana już na EXPO w Dubaju.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz ma wielki problem. Zwrócił się o pomoc do swoich fanów [WIDEO]

Finał Podlaskiej Marki 2021. Lista zwycięzców

 • W kategorii produkt użytkowy zwyciężyła spółka 4szpaki za krem odżywczy.
 • Za najlepszy produkt spożywczy nagrodzono Pracownię Tortów Cukrowe Fantazje Joanna Bińczycka z Hajnówki za tradycyjne regionalne ciasto marcinek hajnowski.
 • W kategorii biznes nagrodę dostała spółka Pronar z Narwi za Centrum Wystawowe w Siemiatyczach.
 • Za najlepszą inwestycję marką nagrodzono miasto Łomża za Halę Kultury w tym mieście.
 • W nowej kategorii konkursowej marka bez barier nagrodzono dr Macieja Oksztulskiego, pierwszego w Polsce niemówiącego autystę, który na Uniwersytecie w Białymstoku obronił doktorat z nauk prawnych.
 • W kategorii społeczeństwo wygrało miasto Białystok za działalność Muzeum Pamięci Sybiru.
 • W kategorii projektów 4.0. nagrodzono Politechnikę Białostocką i Klaster Obróbki Metali za Laboratorium Smart Education 4.0.
 • Spółka cywilna Mucha na Dziko wygrała w kategorii kultura za wyprodukowany w regionie film pt. "Czarna Dama".
 • Za wydarzenie nagrodzono Narwiański Park Narodowy za organizowaną od 2000 r. Biesiadę Miodową w Kurowie.
 • Najlepsze odkrycie to badania nad rozwojem zimnego, ultraszybkiego zapisu informacji na Uniwersytecie w Białymstoku. Nagrodę odebrał prof. Andrzej Stupakiewicz z tej uczelni.
 • Tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki dostał Podlaski Klub Biznesu.
 • Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego został sportowiec, lekkoatleta, białostoczanin Wojciech Nowicki, wielokrotny medalista w rzucie młotem w imprezach międzynarodowych, mistrz olimpijski w tej dyscyplinie z Tokio.
 • Internauci przyznali też swoją markę konsumentów. Dostał ją ludowy zespół pieśni i tańca Skowronki z Brańska.
Krystian Ochman przed Eurowizją 2022 - tylko w Radiu SuperNova
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/page.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Feskabialystoknews&tabs&width=500&height=130&small_header=false&adapt_container_width=true&hide_cover=false&show_facepile=true&appId" width="500" height="130" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE