PKO Białystok Półmaraton. Na tych ulicach będą utrudnienia

i

Autor: UM Białystok/Dawid Gromadzki PKO Białystok Półmaraton. Na tych ulicach będą utrudnienia

PKO Białystok Półmaraton. Na tych ulicach będą utrudnienia

2022-05-13 10:44

Spore utrudnienia szykują się w centrum Białegostoku w zbliżający się weekend. W sobotę w stolicy Podlasia wystartuje impreza pod nazwą PKO Białystok Półmaraton.

W najbliższy weekend w stolicy Podlasia rozpocznie się największa biegowa impreza w całym regionie. PKO Białystok Półmaraton wystartuje w sobotę (14 maja), wydarzenie rozpocznie lubiany przez wielu biegaczy Bieg Śniadaniowy, który jest równie popularny jak główny dystans całego wydarzenia (bieg na dystansie półmaratońskim wystartuje w niedzielę o 9:30). Do startu na obecną chwilę zgłosiło się ponad 3700 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz ma wielki problem. Zwrócił się o pomoc do swoich fanów [WIDEO]

Oprócz półmaratonu i Biegu Śniadaniowego przy okazji tej biegowej imprezy wystartuje PKO Bieg Juniora oraz bieg na 5 km. Mieszkańcy Białegostoku, a szczególnie kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

- Ważne, aby kierowcy już wcześniej zapoznali się z trasą biegu i żeby wcześniej zaplanowali sobie, gdzie będą chcieli się przemieszczać i w jaki sposób. Policjanci, którzy będą na trasie, oczywiście wspomogą wszystkich potrzebujących pomocy – powiedział podinspektor Tomasz Krupa z białostockiej Policji.

Największych utrudnień należy się spodziewać m.in. na ulicach Mickiewicza, Świętojańskiej, Świerkowej, Zwierzynieckiej czy Branickiego. Biegowe wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00. W tym miejscu znajdziesz dokładną trasę wszystkich biegów podczas PKO Białystok Półmaraton. CZYTAJ TAKŻE: Kultowy model zniknie z dróg. Tylko w Europie sprzedano setki tysięcy takich aut

Źródło: bialystokpolmaraton.pl

Polskie gwiazdy oceniają szanse Ochmana na Eurowizji