Noc Muzeów 2022 w Białymstoku. Gdzie warto się wybrać? [DATA, LISTA MIEJSC]

i

Autor: Wikimedia commons Noc Muzeów 2022 w Białymstoku. Gdzie warto się wybrać? [DATA, LISTA MIEJSC]

Noc Muzeów 2022 w Białymstoku. Gdzie warto się wybrać? [DATA, LISTA MIEJSC]

2022-05-14 14:31

Noc Muzeów 2022 to wydarzenie, które z każdym rokiem przyciąga więcej fanów również w Białymstoku. W związku z tym coraz więcej instytucji kulturalnych w regionie bierze w nim udział. Gdzie warto się wybrać w Białymstoku?

Spis treści:

  1. Co to jest Noc Muzeów?
  2. Kiedy jest Noc Muzeów 2022?
  3. Noc Muzeów 2022 w Białymstoku. Gdzie się wybrać?
  4. Noc Muzeów 2022 w województwie podlaskim. Najciekawsze atrakcje

Co to jest Noc Muzeów?

Noc Muzeów 2022 to wydarzenie kulturalne, które ma na celu zainteresowanie kulturą jak największą liczbę Polaków. W związku z tym w godzinach nocnych udostępnianie są galerie, muzea i wszystkie inne instytucje kultury. Noc Muzeów pojawiła się w Polsce dzięki inspiracji z Berlina. W stolicy Niemiec pierwszy raz impreza odbyła się w 1997 roku i ze względu na znakomity odzew ludzi zaczęła być popularna w kolejnych europejskich miastach. Pierwszy raz w Polsce pojawiła się w 2003 roku w Poznaniu. W kolejnym roku dołączyły do niej Warszawa i Kraków.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz ma wielki problem. Zwrócił się o pomoc do swoich fanów [WIDEO]

Kiedy jest Noc Muzeów 2022?

Noc Muzeów 2022 w Białymstoku odbędzie się 14 maja 2022 roku. W pozostałych miastach, wydarzenie rozpocznie się tego samego dnia. Wyjątkiem jest Kraków, tam zaczyna się dzień wcześniej, czyli 13 maja. Noc Muzeów 2022 - podobnie jak w ubiegłych latach - rozpoczyna się wieczorem i kończy w godzinach nocnych.

CZYTAJ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Co dalej z Imazem? Pertkiewicz: zaoferowaliśmy rekordowy kontrakt

Noc Muzeów 2022 w Białymstoku. Gdzie się wybrać?

Noc Muzeów jest całkowicie bezpłatnym wydarzeniem kulturalnym. Tego dnia wszystkie muzea, galerie i instytucje kultury są otwarte dla zwiedzających za darmo. Wszystko po to, aby jak zainteresować tematem jak największą liczbę mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: Park Militarny w Białymstoku. Kiedy otwarcie? Jakie eksponaty?

W tym roku instytucje publiczne przygotowały bardzo ciekawą ofertę kulturalną. Białostocki Ratusz zaprasza na bardzo ciekawe wystawy malarskie. Muzeum Historyczne natomiast na Noc Muzeów 2022 przygotowało wspaniałe wystawy dotyczące historii Białegostoku oraz pokaz przyrządzania tradycyjnej macedońskiej buzy. Ten bezalkoholowy napój był bardzo popularny w przedwojennej stolicy Podlasia. Opera i Filharmonia Podlaska podczas Nocy Muzeów 2022 proponuje zwiedzanie budynku po niedostępnych na co dzień zakamarkach OiFP, do tego przygotowane zostało spotkanie z fotografem OiFP Michałem Hellerem oraz promocyjne ceny biletów na koncert inscenizowany „Quo Vadis”.

CZYTAJ TAKŻE: Mityng lekkoatletyczny Podlaskie Athletics Team. Kiedy? Gdzie? Jakie gwiazdy?

Noc Muzeów 2022 w województwie podlaskim. Najciekawsze atrakcje

W Noc Muzeów 2022 warto wybrać się nie tylko do ciekawych miejsc w Białymstoku, ale również w okolicy. Interesujące atrakcje przygotowały m.in. Muzeum Ikon w Supraślu, Muzeum w Tykocinie i Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

Pełną ofertę na Noc Muzeów 2022 znajdziecie na stronie wydarzenia na facebooku oraz na stronie Urzędu Miasta Białystok.

CZYTAJ TAKŻE: Hajnówka. Pomysłowa próba ucieczki przed policją. W tle kradzież z włamaniem do garażu

Wojciech Nowicki przed lekkoatletycznym mityngiem Podlaskie Athletics Team
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE