Ksiądz z Drohiczyna ostrzega przed lekturą Harry’ego Pottera. Internauci nie wiedzą czy się śmiać, czy płakać

i

Autor: Unsplash: Artem Maltsev/ TikTok ks.piotrjarosiewicz Ksiądz z Drohiczyna ostrzega przed lekturą Harry’ego Pottera. Internauci nie wiedzą czy się śmiać, czy płakać

Ksiądz z Drohiczyna ostrzega przed lekturą Harry’ego Pottera. Internauci nie wiedzą czy się śmiać, czy płakać

2023-11-29 9:10

Ks. Piotr Jarosiewicz jest duszpasterzem młodzieży w diecezji drohiczyńskiej. Kapłan furorę robi na TikToku, gdzie obserwuje go ponad 240 tys. osób. Duchowny jakiś czas temu zamieścił na platformie film, w którym przestrzega on młodych ludzi przed książkami z serii Harry Potter. Chociaż ksiądz oparł się o solidną literaturę o historii egzorcyzmów, pod postem znalazło się tysiące krytycznych komentarzy.

Ksiądz ostrzega przed Harrym Potterem

Ks. Piotr Jarosiewicz zdecydował się poruszyć temat książek z serii Harry Potter, bo na jego profilu na TikToku wielokrotnie otrzymywał pytania, czy taką literaturę polecał czytać. Jak słyszymy w najnowszym filmie kapłan wcześniej nie przestrzegał przed takimi lekturami, a jedynie wskazywał, żeby wśród tak wielu pozycji wybierać te najlepsze. Co skłoniło go do zmiany stanowiska?

Ks. Jarosiewicz wyjaśnia, że lektura książki egzorcysty Michała Olszewskiego pt. „Egzorcyzm. Posługa miłości” gdzie znalazł się fragment właśnie o serii Harry Potter. „Wejście w przygodę z Harrym Potterem w wielu przypadkach kończy się opętaniem. Kiedyś podczas egzorcyzmów wyganiałem duchy Harry’ego Pottera. Zapytałem, dlaczego weszłyście do serca tej osoby. Bo ta osoba oglądała i fascynowała się Harrym Potterem, odpowiedziały. Powiedziały jeszcze: Jesteśmy duchami noszącymi insygnia śmierci, duchami Harry’ego Pottera. Byłem zszokowany" – przeczytał kapłan w swoim filmiku.

Internauci skonsternowani filmem kapłana z Drohiczyna

Reakcja internautów na film ks. Jarosiewicza była natychmiastowa. Materiał skomentowano ponad 1800 razy i udostępniły go 1929 osoby. Komentarze pod filmem w większości były negatywne, które uderzały nie tylko w księdza, ale również w instytucję Kościoła katolickiego w Polsce. Poniżej prezentujemy wybrane:

Harry Potter to postać fikcyjna... ciężko żeby miał ducha.

i potem jest wielkie zdziwienie, że inteligentni i wykształceni ludzie dokonują apostazji... jak Harry Potter jest niebezpieczny to co z Dziadami?

Przeraża mnie, że tem filmik jest na serio

Serio mimo całej niechęci do kościoła obserwowałem Księdza ale właśnie się po raz kolejny zawiodłem… przykre.. nie dziwie się ze ludzie odchodzą..

I właśnie dlatego przestałem chodzić do kościoła.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach