Jagiellonia Białystok. Nowak: musimy przez 90 minut grać w piłkę

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Nowak: musimy przez 90 minut grać w piłkę

2022-04-12 9:03

Jagiellonia Białystok jedynie zremisowała 2:2 z Radomiakiem Radom. Bramki dla żółto-czerwonych zdobyli Diego Carioca i Marc Gual. Piotr Nowak po końcowym gwizdku sędziego nie rozumiał, dlaczego jego piłkarze grali w piłkę tylko w drugiej połowie. Dodał również, że Jaga powinna była ten mecz wygrać.

Jagiellonia Białystok w poniedziałkowym pojedynku w Radomiu zdołała odrobić niekorzystny wynik i po trafieniach dwóch piłkarzy sprowadzonych z ligi ukraińskiej ostatecznie wygarnęła punkt. To co znamienne w tym meczu, to fatalna postawa białostoczan w pierwszej połowie, kiedy mimo optycznej przewagi nie potrafi pokonać bramkarza przeciwnej drużyny. W dodatku po szczeniacku dali sobie wbić gola tuż przed przerwą.

Tak się nie gra w piłkę

Na zachowania swoich piłkarzy w pierwszej części narzekał na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Nowak, który wprost powiedział, iż te wyczyny to nie była gra w piłkę:

- Pierwsza połowa mimo niekorzystnego rezultatu dla nas była do zapomnienia zarówno dla jednego jak i drugiego zespołu. Tak się po prostu nie gra w piłkę. Tak się nie gra, chcąc wygrywać mecze. Druga połowa była zdecydowanie lepsza jeżeli chodzi o naszą grę ofensywną.

Musimy przez 90 minut grać w piłkę

Trener Jagiellonii Białystok zwrócił jednak uwagę na jeden aspekt, który od tygodni dręczy jego drużynę. Mianowicie wielką różnicą między pierwszą a drugą połową. Nie był to bowiem pierwszy taki przypadek, że na wiosnę żółto-czerwoni tracą jakąś głupią bramkę, a po przerwie rzucają się do odrabiania strat. Tak było też jesienią za Ireneusza Mamrota.

- Zastanawia mnie tylko ta różnica między pierwszą a drugą połową. Nie zdarza nam się to pierwszy raz, że pierwszą część gramy tak jak gramy. Musimy zastanowić nad tym dlaczego tak jest. Bo ten zespół potrafi grać w piłkę, co pokazał po przerwie. Ale nie może być tak, że w ten sposób gramy tylko 45 minut, musi to być 90 minut.

Nowak dodał również, że Jaga stworzyła sobie więcej sytuacji na zdobycie bramki i jego zdaniem powinna ten mecz wygrać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]