Marc Gual

Autor: Jagiellonia Białystok

Radomiak - Jagiellonia. Przegrywali 0:2 i doprowadzili do remisu

2022-04-11 20:02

Emocjonujące zakończenie 28 kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia przegrywała już dwoma bramkami, ale zdołała doprowadzić do remisu. Strzelali piłkarze niedawno pozyskani z ukraińskiej ekstraklasy.

Od początku spotkanie Jagiellonia była częściej w ataku, chociaż nie potrafiła stworzyć sytuacji bramkowej. Pod koniec pierwszej połowy okazje mieli Marc Gual i Taras Romańczuk, ale to Radomiak tuż przed gwizdkiem sędziego (44 minuta) wyszedł na prowadzenie.  Autorem trafienia był Dawid Abramowicz.

W drugiej części spotkanie Jaga szuka wyrównującej bramki, a gospodarze przeprowadzali kontrataki. W 60 minucie było już 2:0. Maurides podał do Karola Angielskiego, który mocnym uderzeniem trafił do jagiellońskiej bramki.

Odpowiedzieć Jagi był błyskawiczna, w 62 minucie strzelił niedawno pozyskany Diego Carioca, który wślizgiem trafił tuż przy słupku bramki Radomiaka.

Jaga poczuła krew i 67 minucie doprowadził do remisu. Potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Marc Gual. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki, dając ekipie Piotra Nowaka cenny punkt.

Jagiellonia awansowała w tabeli o dwie lokaty i zajmuje 11 miejsce.